1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Kolejni kierowcy na podwójnym gazie

Kolejni kierowcy na podwójnym gazie

09/06/2014 18:11  |  Dawid Bilski
Kolejni kierowcy na podwójnym gazie
fot. Wojciech Tarchalski
 Zatrzymanych 15 nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch którzy spowodowali kolizję drogową, to negatywny bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego.


Spora liczba kierowców zapomniała, że jazda „na podwójnym gazie" jest zabroniona. Słoneczna pogoda zachęcała do rodzinnych spotkań i grillowania ze znajomymi. Ale każdy powinien pamiętać, że jeśli ma zamiar kierować nie może spożywać alkoholu.


Nie wszyscy jednak stosują się do tych zakazów. W Odolanowie 29-letni kierowca peugeota zderzył się z osobowym mercedesem. Okazało się, że w jego organizmie był prawie 1 promil alkoholu. Większym stężeniem może „pochwalić" się 27-latek, który w Możdżanowie kierował motorowerem. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie, a badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.


Niechlubnym rekordzistą okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Zatrzymany w miejscowości Skrzebowa przez policjantów podczas kierowania volkswagenem, posiadał w organizmie 2,2 promila alkoholu.


Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości można trafić na 2 lata do więzienia. Naturalnie wiąże się to również z utratą prawa jazdy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim