1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Centra obroniła puchar

Centra obroniła puchar

26/04/2012 20:46  |  Hubert Błaszczyk
Centra obroniła puchar
fot. Dawid Bilski

Centra Ostrów Wielkopolski wygrała z LKS-em Gołuchów 2:0 i sięgnęła po Okręgowy Puchar Polski. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo ostrowian w tych rozgrywkach. Przed rokiem podopieczni Marka Wojtasiaka również okazali się lepsi od drużyny z Gołuchowa.


Gospodarze środowego pojedynku prowadzenie objęli pod koniec pierwszej połowy, kiedy celnym strzałem popisał się Grzegorz Korecki. Chwilę później mogło być 1:1, ale bramki dla gości nie uznał sędzia finałowego spotkania. Zdaniem arbitra gracz LKS-u był na pozycji spalonej. Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Tomasz Ulichnowski. Co ciekawe, to zawodnicy Centry mogli jeszcze strzelić kilka bramek, ale szwankowała dokładność. Warto dodać, że dobrze w bramce ostrowian spisywał się Krystian Anioł, który wybronił kilka niebezpiecznych sytuacji.


- Na pewno graliśmy spokojniej niż przed rokiem. Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą, ale Gołuchów chwilę później prawie odrobił tę stratę. Sędzia podniósł jednak chorągiewkę, uznając, że był spalony. Nie wiem, czy był spalony, czy nie, ale na pewno cieszyliśmy się, że do szatni schodziliśmy, prowadząc 1:0 - powiedział Radiu Centrum Grzegorz Korecki.
 

Galeria

  • Centra obroniła puchar
    1 zdjęć
    +