1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"

Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"

26/04/2012 18:19
Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"
fot. Biuro Prasowe UM

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 7 w pływaniu pod hasłem: „Mamo, Tato zobacz jak pływam” odbyły się po raz szósty na krytej pływalni „DELFIN” przy ZST w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 17 kwietnia klasy IV – VI i 18 kwietnia klasy I-III.
 

W każdej kategorii wiekowej za zajęcie od I-III miejsca uczniowie otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w zawodach.

Zawody w pływaniu cieszą się od lata powodzeniem wśród uczniów i rodziców. Wielu rodziców dopingowało swoje dzieci podczas ich zmagań na torze pływackim.Zawodom towarzyszyły jak zawsze emocje oraz radość z osiągniętych wyników.


Cele zawodów:
- pływanie ma mieć charakter masowy oraz promować zdrowy styl życia wśród
uczniów i rodziców szkoły;
- nauka pływania ma być skutecznym narzędziem w korygowaniu wad postawy
uczniów;
- wzbogacać Szkolny Kalendarz Imprez Sportowych oraz propagować
współzawodnictwo sportowe wśród uczniów.


WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:


DZIEWCZĘTA KLASY I
1. Jamróz Aleksandra I miejsce
2. Trześniewska Julia II miejsce
3. Sobieraj Martyna III miejsce


CHŁOPCY KLASY I
1. Depiak Jakub I miejsce
2. Czarnota Szymon II miejsce
3. Kubzdyl Hubert III miejsce


DZIEWCZĘTA KLASY II
1. Chrzan Julia I miejsce
2. Urbaniak Małgorzata II miejsce
3. Zybała Marika III miejsce


CHŁOPCY KLASY II
1. Maciejewski Mateusz I miejsce
2. Kałużny Mateusz II miejsce
3. Kościelny Michał III miejsce


DZIEWCZĘTA KLASY III
1. Kupczyk Aleksandra I miejsce
2. Kupczyk Maja II miejsce
3. Falb Dominika III miejsce


CHŁOPCY KLASY III
1. Marchewka Kacper I miejsce
2. Praca Kacper II miejsce
3. Fiłka Wiktor III miejsce


DZIEWCZĘTA KLASY IV
1. Talaga Kamila I miejsce
2. Pałat Weronika II miejsce
3. Urbaniak Natalia III miejsce


CHŁOPCY KLASY IV
1. Jurek Miłosz I miejsce
2. Nadstawek Mikołaj II miejsce
3. Gibasiewicz Hubert III miejsce


DZIEWCZĘTA KLASY V
1. Kowalczyk Aleksandra I miejsca
2. Maciejewska Zuzanna II miejsce
3. Kostera Weronika III miejsce


CHŁOPCY KLASY V
1. Kowalski Mateusz I miejsce
2. Nadachowski Artur II miejsce
3. Piotr Sępołowicz III miejsce


DZIEWCZĘTA KLASY VI
1. Nadstawek Maja I miejsce
2. Konieczna Klaudia II miejsce
3. Rusek Adrianna III miejsce


CHŁOPCY KLASY VI
1. Jakub Borowiak I miejsce
2. Muszyński Adam II miejsce
3. Zimoch Piotr III miejsce


Zawody organizowane są corocznie przy współudziale Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego Ostrów Wielkopolski Zachodni, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 7.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)

Galeria

  • Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"
    4 zdjęć Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"Zawody w pływaniu "Mamo, Tato zobacz jak pływam"
    +