1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. MDM Komputery ŻKS Ostrovia niepokonanym liderem. Oby tak do końca!

MDM Komputery ŻKS Ostrovia niepokonanym liderem. Oby tak do końca!

27/05/2014 15:21  |  EA
MDM Komputery ŻKS Ostrovia niepokonanym liderem. Oby tak do końca!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą żużlowcy MDM Komputery ŻKS Ostrovia. Podopieczni trenera Grzegorza Dzikowskiego są liderem Polskiej 2. Ligi Żużlowej z kompletem ośmiu punktów. W ostatniej kolejce pierwszej rundy ostrowian czeka najtrudniejszy sprawdzian - wyjazdowy mecz z wiceliderem - KSM-em Krosno.


Celem MDM Komputery ŻKS Ostrovia w sezonie 2014 jest wygranie PLŻ2 i awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Krok po kroku ostrowianie realizują od początku ten cel, wygrywając na razie mecz za meczem. - To oczywiście cieszy, bo każde zwycięstwo przybliża nas do celu. Nie zapominajmy jednak, że wygranie sezonu zasadniczego nic praktycznie nie daje. My chcemy oczywiście wygrać rundę zasadniczą i zwyciężyć w play-off. Wbrew pozorom w tej lidze nie ma łatwych spotkań - wyjaśnia trener Grzegorz Dzikowski.


Pomimo słabego początku w Pile ostrowianie potrafili się pozbierać i wygrać z Victorię. - To mnie najbardziej cieszy, że zespół podniósł się z kolan i zwyciężył. Takie wygrane hartują drużynę - podkreśla Dzikowski. - Była faktycznie bardzo dobra nić współpracy w parku maszyn. Przekazywaliśmy sobie informacje na temat toru. Jeśli ktoś znalazł jakieś dobre ustawienie, od razu dzielił się spostrzeżeniami z kolegami. To wszystko przyczyniło się do sukcesu - powiedział Ronnie Jamroży.


Dumny z postawy ostrowskich żużlowców był także prezes ŻKS Ostrovia, Mirosław Wodniczak. - Cieszymy się bardzo, że jesteśmy niepokonani. Spełniają się nasze założenia. Chcemy zwycięsko przejechać tę ligę. Zespół pokazał charakter, bo potrafił się zmobilizować w trudnym momencie. To co robili Peter Karlsson i Nicklas Porsing przechodziło ludzkie pojęcie. Ręce same składały się do oklasków - komplementował liderów Wodniczak.


Wszyscy w Ostrowie zdają sobie sprawę, że nie można popadać w hurraoptymizm. Do realizacji celu jeszcze daleka droga. Do odjechania jest 14 meczów. Za MDM Komputery ŻKS Ostrovia jeszcze 10 spotkań - jeśli chcą awansować do Nice PLŻ - i nie trzeba wygrywać wszędzie w rundzie zasadniczej, ale konieczne jest zwycięstwo w dwumeczu w półfinale i finale play-off. - Przed nami mecz w Krośnie, który - pewnie jak każdy do tej pory - będzie ciężki. Powtarzam to przed każdą kolejką, ale nawet w PLŻ2 nie ma łatwych rywali. My chcemy odnieść kolejne zwycięstwo i na pewno pojedziemy do Krosna walczyć o dwa punkty - zapewnia krajowy lider ostrowian, Ronnie Jamroży.


Tabela PLŻ 2.
1.MDM Komputery ŻKS Ostrovia 4 8 +57
2.KSM Krosno 4 6 +63
3.Speedway Wanda Instal Kraków 4 4 +9
4.Kolejarz Opole 4 2 -47
5.Kolejarz Rawag Rawicz 4 2 -46
6.Victoria Piła 4 2 -36