1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Pijana 32-latka pojechała na komendę sprawdzić swój stan trzeźwości. Straciła prawo jazdy

Pijana 32-latka pojechała na komendę sprawdzić swój stan trzeźwości. Straciła prawo jazdy

26/05/2014 14:11  |  Dawid Bilski
Pijana 32-latka pojechała na komendę sprawdzić swój stan trzeźwości. Straciła prawo jazdy
fot. Redakcja
 Ostrowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 32-letniej kobiecie, która chciała sprawdzić swój stan trzeźwości. Szkopuł w tym, że kobieta przyjechała do komendy samochodem... mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Kłótnia pomiędzy 41-letnim mężczyzną a jego 32-letnią partnerką, nie wyszła kobiecie na dobre. Powodem kłótni był alkohol. Mężczyzna utrzymywał, że jego partnerka jest pod wpływem alkoholu, czemu ona zaprzeczała. Wtedy postanowili spór rozstrzygnąć przeprowadzeniem badania w Komendzie Policji.

32-latka, która wcześniej piła piwo, zasiadła za kierownicą seata. Pobudzona dodatkowo sprzeczką, doprowadziła na drodze do kilku sytuacji grożących zderzeniem z innymi samochodami. Przerażony jazdą kobiety mężczyzna, zrezygnował z dalszej podróży i na Policję udał się pieszo.


Kobieta po drodze zrobiła jeszcze przystanek w jednym z barów, w którym wypiła kolejne piwo. W końcu dotarła do dyżurnego ostrowskiej komendy, chcąc potwierdzić stan trzeźwości. Niestety dla niej potwierdziła, że jest nietrzeźwa. Alkometr wskazał, że 32-latka ma organizmie ponad 2 promile alkoholu.


Tym sposobem kobieta straciła prawo jazdy i za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przed sądem. To kolejny przykład na to, że alkohol nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim