1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Komunikaty
  4. Wybił szybę bo zapomniał plecaka

Wybił szybę bo zapomniał plecaka

22/05/2014 12:23  |  Dawid Bilski
Wybił szybę bo zapomniał plecaka

W miniony weekend mężczyzna rozbił podwójną szybę w drzwiach wejściowych w jednym z ostrowskich klubów. Główną przyczyną zachowania mężczyzny, to pozostawiony plecak w lokalu oraz nadmierna ilość wypitego alkoholu.


W ubiegłą sobotę 25-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, przebywał w jednym z ostrowskich klubów, gdzie m. in. spożywał alkohol. Mężczyzna całkowicie oddał się zabawie, zapominając o swojej własności. Opuszczając klub w późnych godzinach nocnych zapomniał zabrać ze sobą plecak. Gdy zorientował się, że nie ma plecaka powrócił do klubu by go odebrać.


Na jego nieszczęście klub był już zamknięty. Próby nawiązania kontaktu z właścicielem lokalu nie powiodły się, a jeden z pracowników poinformował go, że plecak będzie mógł odebrać po otwarciu lokalu następnego dnia. To jednak nie było przekonywującym argumentem dla niego. Mężczyzna dobijał się do lokalu, ale siła z jaką to zrobił spowodowała rozbicie szyby w drzwiach wejściowych.


Na miejsce wezwany został patrol policji, który zatrzymał 25-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Trafił on do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia wartości 600zł. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyzna będzie musiał naprawić wyrządzoną szkodę.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim