1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Ukradł oznakowany rower

Ukradł oznakowany rower

15/05/2014 00:05  |  Dawid Bilski
Ukradł oznakowany rower
 Policjanci z Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy zatrzymali wczoraj złodzieja i odzyskali skradziony przez niego rower. Kluczowym w ustaleniu pokrzywdzonego, okazał się wybity na ramie roweru numer pesel.


Policjanci z ogniwa interwencyjnego ostrowskiej komendy, patrolując we wtorek w godzinach wieczornych ulice miasta, zwrócili uwagę na grupę młodych mężczyzn. Mundurowi dokładnie sprawdzili wszystkich oraz rower, który posiadał jeden z nich.


Rower był oznakowany numerem pesel i bynajmniej nie był to rower należący do 18-latka, który go posiadał. Chłopak próbował tłumaczyć policjantom, że rower pożyczył, ale ci nie poprzestali na tym. Dzięki wybitemu na ramie numerowi dotarli do właścicielki i wówczas okazało się, że godzinę wcześniej rower został jej skradziony sprzed sklepu.


18-latek został zatrzymany i ostatecznie przyznał się do kradzieży, a pokrzywdzona odzyskała swój rower.

W tym przypadku oznakowanie roweru okazało się nie tylko pomocnym, ale przede wszystkim skutecznym narzędziem w walce ze złodziejami. Policjanci bardzo często znakują rowery na różnego rodzaju festynach i imprezach kulturalnych. Ponadto istnieje możliwość oznakowania roweru w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim