1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Pijany 17-latek uciekał autem przed Policją

Pijany 17-latek uciekał autem przed Policją

13/05/2014 14:42  |  Dawid Bilski
Pijany 17-latek uciekał autem przed Policją
 Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali w poniedziałekj kierowcę, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, uciekał przed policyjnym radiowozem. Kierowca był pod wpływem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy.


Podczas patrolu na terenie gminy Odolanów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego osobowym peugeotem. Niestety pomimo użycia sygnałów dźwiękowych i błyskowych, kierowca samochodu nie miał zamiaru zatrzymać się.


Policjanci podjęli za peugeotem pościg, który po kilku minutach wjechał na teren jednej z posesji. Tam został zatrzymany przez policjantów. Wkrótce było już jasne, dlaczego kierowca chciał uniknąć kontroli. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. W jego organizmie znajdowało się prawie 0,5 promila.


Kierującym okazał się zaledwie 17-letni chłopak, który nie posiadał jeszcze uprawnień do kierowania samochodem. Auto którym jechał nie było zarejestrowane i nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia. Jego sprawa trafi teraz do sądu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim