1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Kacper Rogowski: Jestem na siebie bardzo zły

Kacper Rogowski: Jestem na siebie bardzo zły

23/04/2012 23:22  |  Hubert Błaszczyk
Kacper Rogowski: Jestem na siebie bardzo zły
fot. Marcin Chabierski Kacper Rogowski

Kacper Rogowski po raz trzeci w tym sezonie wystąpił w barwach Ostrovii Ostrow Wielkopolski na zasadzie gościa. W spotkaniu z Orłem Łódź zdobył pięć punktów i wydatnie pomógł gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa nad groźnym rywalem.


Pomimo dobrej zdobyczy punktowej młodzieżowiec Falubazu Zielona Góra czuje pewien niedosyt po zakończeniu niedzielnych zawodów. - Oprócz tego ostatniego występu mogę być zadowolony, bo niby jakieś punkty do mety przywiozłem. Jestem jednak na siebie bardzo zły z powodu swojego trzeciego wyjazdu na tor. W zasadzie popełniłem taki sam błąd w przełożeniach motocykli jak w pierwszym meczu w Ostrowie. Jechałem dzisiaj na innym silniku i myślałem, że trochę inaczej się zachowa na polanym torze, ale okazało się, że jest dokładnie tak samo. Niewątpliwie będzie to nauczką na przyszłość. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach w trzeciej serii przywiozę punkty do mety.


Ostrowski tor nie należy do najtrudniejszych w Polsce, ale Rogowski nie twierdzi, że poznał jeszcze jego wszystkie tajniki. - Każdy tor ma pewne tajemnice nawet dla bardziej doświadczonych zawodników. Nie mniej jednak, lubię tutaj jeździć. W poprzednim sezonie też tutaj występowałem, a teraz mam okazję do jeszcze większej ilości startów na ostrowskim owalu. Podsumowując, na tor nie mam prawa narzekać.


Po meczu wyjazdowym w Grudziądzu zmniejszeniu uległa baza sprzętowa młodego zawodnika. - W Grudziądzu zatarłem silnik w pierwszym biegu, kiedy jechałem na pierwszej pozycji. Nie nadawał się on już do dalszej jazdy i nie zmieniło się to do teraz, bo nadal czekam na części, żeby go naprawić. Jechałem na drugim motocyklu, którego nie udało się tak do końca spasować. Końcówka zawodów była troszeczkę lepsza niż początek, jednak mój występ był daleki od ideału.