1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Referat Rejestracji Pojazdów wydłuża czas pracy

Referat Rejestracji Pojazdów wydłuża czas pracy

07/05/2014 10:28  |  Dawid Bilski
Referat Rejestracji Pojazdów wydłuża czas pracy
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

Od 12 maja br. Starostwo Powiatowe w Ostrowie wydłuża godziny obsługi interesantów w Referacie Rejestracji Pojazdów. Dziennie w tej komórce urzędu swoje sprawy załatwia nawet kilkaset osób.

Początek tygodnia i godziny poranne to pora, w której jest największe zainteresowanie interesantów i tym samym natłok.


- Okazuje się, że ludzie pojawiają się w Starostwie na długo przed rozpoczęciem pracy urzędu. Dlatego poczyniliśmy zmiany organizacyjne, aby przyśpieszyć godziny pracy i zacząć szybciej obsługiwać interesantów już od godziny 7.00 - wyjaśnia Starosta Ostrowski Paweł Rajski.


Wydłużenie godzin pracy obowiązywać będzie od 12 maja do 30 września 2014 roku. W poniedziałki interesanci będą obsługiwani od godz. 7.00 do 16.00. Natomiast od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.


- Zmiana godzin pracy wymagała także korekty godzin pracy przedstawicielstwa banku, który znajduje się w Starostwie Powiatowym, a w którym interesanci załatwiają formalności finansowe. Liczymy, że wszystko będzie funkcjonować bez zarzutu od 12 maja - mówi Przemysław Krysztofiak Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych.


Średnio dziennie w Referacie Rejestracji Pojazdów korzysta ok. 250 osób. Z pakietu usług typu B – związanych z rejestracją pojazdów korzysta średnio ok. 80 interesantów. Znacznie więcej osób pojawia się załatwiać formalności typu A. Najczęściej są wymiany dowodów rejestracyjnych, wpisy w dowodach dotyczące zamontowania haka lub instalacji gazowej. Średnio jest to 150 osób, ale rekord wyniósł ponad 200 osób.


Kilka lat temu Starostwo Powiatowe w Ostrowie mając na celu skrócenie czasu oczekiwania przy rejestracji pojazdu wprowadziło usługę umawiania się przez Internet.

- Osoby, które skorzystały z takiej propozycji mówią, że to duży komfort. Ta forma przyjęła się i na dzień dzisiejszy na dwa tygodnie do przodu są zarezerwowane terminy wizyt. Problem jest jednak grupa osób, która rejestruje się w systemie, ale nie przychodzi na umówioną godzinę blokując w ten sposób dostęp innym - wyjaśnia Karolina Szuleta kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim