4. Koszykówka
  5. Niezawodny Dymała

Niezawodny Dymała

22/04/2012 22:36  |  Hubert Błaszczyk

Kolejny świetny mecz Marcina Dymały pozwolił odnieść bardzo cenne zwycięstwo koszykarzom BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski w półfinale play-off II ligi grupy B. Stalówka męczyła się przez trzy kwarty przeciwko grającemu niezwykle konsekwentny basket AZS-owi AWF Katowice. Ostatecznie podopieczni Mikołaja Czai wygrali 78:68.

W pierwszej połowie mecz był niezwykle wyrównanym widowiskiem. Walka toczyła się niemal kosz za kosz. W poczynaniach gospodarzy widać było jednak pewną nieporadność, dużo do życzenia pozostawiała też gra zespołowa i skuteczność. W kryzysowych momentach koledzy zostawiali piłkę Marcinowi Dymale, ten na najwyższych obrotach zaczął grać dopiero w drugiej połowie, dlatego też do przerwy było po 35.

Po przerwie do swoich sześciu punktów zdobytych w pierwszej połowie Dymała dorzucił kolejne dwadzieścia. Kryzysowym momentem dla ostrowian był początek czwartej kwarty, kiedy katowiczanie doszli Stalowców na jeden punkt. Wtedy to sprawy w swoje ręce wziął rozgrywający gospodarzy, zdobywając siedem punktów z rzędu, to rozstrzygnęło w zasadzie losy pojedynku.

Półfinałowa rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Ostrowianie mogą już zakończyć serię z AZS-em w środowe popołudnie, kiedy to w Katowicach rozegrają mecz numer dwa. Co ciekawe pierwszy mecz we własnej hali przegrał Śląsk Wrocław i w Gliwicach wrocławianie zagrają z nożem na gardle. Porażka spowoduje odpadnięcie z walki o finał.

BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski- KS AZS AWF Katowice 78:68 (16:17, 19:18, 20:16, 23:17)
Stal: Dymała 26, Szawarski 14, Kałowski 10, Olejnik 8, Cielebąk 8, Matczak 4, Zębski 4, Dryjański 4, Sierański.
AZS AWF: Mateusz Dziemba 20, Nowak 20, Milewski 13, Marceli Dziemba 10, Jurczyński 3, Ecka 2, Wójciak, Tokarski, Juniak, Kurdubski.