1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Ostrovia powiększa przewagę dzięki Centrze

Ostrovia powiększa przewagę dzięki Centrze

22/04/2012 21:59  |  Hubert Błaszczyk
Ostrovia powiększa przewagę dzięki Centrze

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów wygrali bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Obrą Kościan. Na tablicy wyników długo utrzymywał się remis, ale dwie bardzo ważne bramki w końcówce zdobył Damian Wnuk, który na murawie pojawił się dwadzieścia minut przed końcem meczu.


To, że mecz w Kościanie nie będzie należał do najłatwiejszych wiadomo było od początku. Ostrovia jest pierwszą drużyną, ktora pokonała Obrę na jej boisku. Bohaterem ostrowian okazał się Damian Wnuk, który dwukrotnie wpisał się na liste strzelców. Zawodnik Ostrovii trafiał w 87 i 92 minucie.


Z kolei dzień później, w niedzielę na ligowe boiska wybiegli piłkarze Płomyka Koźmniniec i Centry Ostrów Wielkopolski. Mecz zakończył się remisem 2:2. Piłkarze Marka Wojtasiaka dwa razy obejmowali prowadzenie, ale to do Płomyka należało ostatnie słowo.


Tym samym na 7 kolejek przed końcem czwartoligowych rozgrywek Ostrovia ma 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Płomykiem. Wydaję się, że niedzielnym remisem Centra mocno zmniejszyła swoje szanse na zajęcie drugiego miejsca.