1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Ostrovia 1909 nie wygrała, ale nadal w grze o utrzymanie

Ostrovia 1909 nie wygrała, ale nadal w grze o utrzymanie

24/04/2014 12:10  |  Dawid Bilski
Ostrovia 1909 nie wygrała, ale nadal w grze o utrzymanie
fot. SKI

Nie wygrali, ale zbliżyli się o jedno "oczko" do ósmego miejsca, które gwarantuje utrzymanie w II lidze. Mowa o piłkarzach Ostrovii 1909, którzy w środę bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z UKP Zielona Góra.


To nie było porywające spotkanie. Obie ekipy stworzyły sobie po jednej stuprocentowej okazji na zdobycie bramki. - Byliśmy w takiej typowo świątecznej formie. Tego spotkania nie możemy zaliczyć do udanych - mówił na konferencji prasowej trener Marek Nowicki.


W 15 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Tomasz Kempiński. Napastnik Ostrovii 1909 po rzucie rożnym znalazł się przy piłce na linii piątego metra, ale udanie interweniował golkiper miejscowych. To była najgroźniejsza sytuacja biało-czerwonych w całym pojedynku. Przed przerwą uderzali jeszcze Kamil Krawczyk (nad bramką) i Krzysztof Gościniak (zbyt lekko).


Po zmianie stron ostrowski zespół nadal posiadał przewagę w posiadaniu futbolówki. Groźnych akcji było jednak jak na przysłowiowe lekarstwo. Z dystansu uderzali Bartosz Szepeta i Błażej Cyfert, ale bramkarz UKP nie dał się zaskoczyć. W 90 minucie mogło się skończyć źle dla Ostrovii 1909 gdyby nie interwencja Bartosza Pawłowskiego.


Po 26 kolejkach biało-czerwoni mają w swoim dorobku 33 punkty i do ósmej w tabeli Polonii Bytom tracą tylko 2 "oczka". W sobotę o godzinie 16.00 ostrowski zespół na Stadionie Miejskim zagra z Rakowem Częstochowa, który jest siódmy i ma 38 punktów.


UKP Zielona Góra - Ostrovia 1909 Ostrów 0:0

Ostrovia 1909: Bartosz Pawłowski - Kamil Krawczyk, Dariusz Reyer, Damian Czech, Damian Błaszczyk, Michał Wrzesiński (83' Szymon Sołtyński), Błażej Cyfert, Maciej Kowalski-Haberek, Bartosz Szepeta, Krzysztof Gościniak (70' Marek Szymanowski), Tomasz Kempiński (60' Maciej Stawiński).