1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Tłumy ostrowian na Misterium Męki Pańskiej

Tłumy ostrowian na Misterium Męki Pańskiej

14/04/2014 22:06  |  Dawid Bilski
Tłumy ostrowian na Misterium Męki Pańskiej
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych

Tłumy ludzi wzięło udział w Misterium Męki Pańskiej, które zostało wystawione w sobotę 12 kwietnia 2014 roku na rynku.-  Misterium zaczęło się od cudownego wjazdu Jezusa do Jerozolimy aż do ukrzyżowania i złożenia w grobie - mówi ksiądz Adam Kraska.


W przygotowania do inscenizacji teatralnej zaangażowanych było ponad 50 osób. W postaci wcielili się aktorzy - amatorzy. To pierwsza tak duża inscenizacja teatralna w Ostrowie Wielkopolskim.

- Na tyłach ratusza na mobilnej scenie był Wieczernik, obok - Ogród Oliwny, na zachodniej ścianie mieścił się Sąd Kajfasza, na balkonie ratusza Sąd Piłata. Droga krzyżowa przeszła ulicą Kościelną do Konkatedry, gdzie nastąpiło ukrzyżowanie i złożenie do grobu - mówi ks. Adam Kraska.


Całość odbyła się na ostrowskim rynku, a także przy Konkatedrze.


- W organizację drogi krzyżowej zaangażowana była głównie młodzież naszego miasta, szczególnie z Parafii Ducha Świętego, ale także z III LO. Całość oparta była na ewangeliach. Przed laty w Ostrowie Wielkopolskim działał Teatr Inmaculata prowadzony przez księdza i zachował się scenariusz, na którym także się bazowaliśmy– podkreśla ks. Adam Kraska.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Tłumy ostrowian na Misterium Męki Pańskiej
    4 zdjęć Tłumy ostrowian na Misterium Męki PańskiejTłumy ostrowian na Misterium Męki PańskiejTłumy ostrowian na Misterium Męki Pańskiej
    +