1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Ponad 50 osób zaangażowanych w przygotowania do Misterium Męki Pańskiej

Ponad 50 osób zaangażowanych w przygotowania do Misterium Męki Pańskiej

04/04/2014 13:39  |  Dawid Bilski
Ponad 50 osób zaangażowanych w przygotowania do Misterium Męki Pańskiej
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych UM w Ostrowie

Trwają przygotowania do Misterium Męki Pańskiej, które zostanie wystawione 12 kwietnia na ostrowskim rynku. W przygotowania do inscenizacji teatralnej zaangażowanych jest ponad 50 osób. Próba - w strojach z epoki - odbyła się w czwartek 3 marca 2014 roku w Domu Katechetycznym przy ostrowskiej Konkatedrze.


Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się od cudownego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, aż do ukrzyżowania i złożenia w grobie. To pierwsza tak duża inscenizacja teatralna w Ostrowie Wielkopolskim.


- Na tyłach ratusza na mobilnej scenie będzie Wieczernik, obok - Ogród Oliwny, na zachodniej ścianie będzie Sąd Kajfasza, na balkonie ratusza Sąd Piłata. Droga krzyżowa przejdzie ulicą Kościelną do Konkatedry, gdzie nastąpi ukrzyżowanie i złożenie do grobu. Nie ma jednej sceny, idziemy za Jezusem. Scena ukrzyżowania będzie bardzo realistyczna - mówi ks. Adam Kraska.


Całość odbędzie się na ostrowskim rynku, a także przy Konkatedrze. W postaci wcielą się aktorzy - amatorzy.


- W organizację drogi krzyżowej zaangażowanych jest ponad 50 osób. To głównie młodzież naszego miasta, szczególnie z Parafii Ducha Świętego, ale także z III LO. Role są już obsadzone, a intensywne próby trwają już od miesiąca. Opieramy się na ewangeliach. Przed laty w Ostrowie Wielkopolskim działał Teatr Inmaculata prowadzony przez księdza i zachował się scenariusz, na którym się bazujemy â€- podkreśla ks. Adam Kraska.


Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 12 kwietnia o godzinie 20.00.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim