1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Najlepszy silnik odłożony na ligę – komentarze po treningu punktowanym w Ostrowie

Najlepszy silnik odłożony na ligę – komentarze po treningu punktowanym w Ostrowie

02/04/2014 21:30  |  EA
Najlepszy silnik odłożony na ligę – komentarze po treningu punktowanym w Ostrowie
fot. Mariusz Dudziński

Żużlowcy Carbon Startu Gniezno byli bardziej zadowoleni po treningu punktowanym w Ostrowie. Gospodarze natomiast cały czas szukają optymalnych ustawień motocykli, choć niektórzy - jak Kamil Brzozowski czy Ronnie Jamroży - najlepsze silniki mają już odłożone na ligę.


Bjarne Pedersen (Carbon Start Gniezno): To był bardzo pożyteczny trening. Testowaliśmy dziś dwa motocykle i dwa nowe silniki. W moim boksie było naprawdę sporo pracy. Mechanicy musieli się uwijać, bo dużo zmienialiśmy. Na torze czułem się bardzo dobrze. Odjechałem jak do tej pory siedem imprez i jak na razie jestem zadowolony mojej formy.


Dariusz Śledź (trener Carbon Start Gniezno): Wiadomo, że był to tylko trening i zawodnicy testowali zarówno nowy sprzęt jak i różne ustawienia motocykli. Jestem jednak zadowolony z tego, jak prezentuje się mój zespół. Zarówno Adrian Gomólski, Wadim Tarasienko jak i Bjarne Pedersen jadą bardzo dobrze.


Wadim Tarasienko (Carbon Start Gniezno): Mam przygotowane bardzo szybkie silniki. Jestem zadowolony z dotychczasowych startów, jak i tego treningu w Ostrowie. Dzisiaj miałem obawy, że będzie mi ciężko dopasować motocykl do tak twardej nawierzchni. Mój mechanik podpowiedział mi jednak przełożenia i w dwóch ostatnich wyścigach byłem bardzo szybki.


Ronnie Jamroży (MDM Komputery ŻKS Ostrovia): Dwa pierwsze wyścigi były dobrze, ale chciałem przetestować także drugi motocykl, który jednak kompletnie nie pasował, stąd też dwa gorsze wyścigi w moim wykonaniu. Z pierwszego motocykla jestem zadowolony, bo jechałem dosyć szybko.


Kamil Brzozowski (MDM Komputery ŻKS Ostrovia): Sparing jest po to, żeby przetestować wszystkie silniki. Ja mam do dyspozycji cztery jednostki. Jeden – ten, który tak dobrze spisywał się podczas eliminacji Złotego Kasku jest już odłożony na ligę. Potrzebuję jednak jeszcze dograć co najmniej drugi silnik na tor w Ostrowie. Żeby to zrobić muszę jeździć i testować. Trzeba po odczuciach z jazdy wytłumaczyć mechanikowi, co ma zrobić, żeby motocykl jechał jeszcze szybciej.