1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Kolejne żużlowe emocje

Kolejne żużlowe emocje

21/04/2012 17:29  |  Hubert Błaszczyk
Kolejne żużlowe emocje
fot. Marcin Chabierski Peter Karlsson

Niezwykle interesująco zapowiada się spotkanie III kolejki I ligi, w którym ŻKS Ostrovia podejmie na własnym torze Orła Łódź. Przyjezdni wydają się być czarnym koniem całych rozgrywek. Taką tezę zdaję się potwierdzać nawiązanie walki w Gnieźnie i wysoka wygrana na własnym torze z Lubelskim Węglem KMŻ.


Siłą gości w dotychczasowych spotkaniach była dobra jazdy pary juniorskiej. O ile Marcin Wawrzyniak w pierwszym meczu w Gnieźnie nie błyszczał, to Damian Adamczak w obu ligowych potyczkach spisał się świetnie. W Łodzi znakomite zawody pojechał Jakub Jamróg, ale w niedziele nie będzie mógł znaleźć się w składzie łodzian, gdyż dostanie szansę ekstraligowego debiutu w Tarnowie. W porównaniu z ubiegłotygodniowym meczem trener Janusz Ślączka dokonał jednej zmiany. Najsłabszego Mariusza Fierleja zastąpi Peter Kildemand. Forma Duńczyka jest jednak niewiadomą, ale to właśnie jego dyspozycja może przesądzić o losach rywalizacji.


Co ciekawe najstabilniejszą formę w dotychczasowych meczach prezentują Damian Adamczak i Linus Sundstroem. W Gnieźnie nieco zawiedli bracia Szczepaniakowie, ale ostrowski tor nie powinien dla nich stanowić żadnych tajemnic. Zestawienie Orła uzupełni Rafał Trojanowski, który na owalu Stadionu Miejskiego nigdy nie potrafił się odnaleźć.


Ostrowianie w porównaniu z wyjazdowym spotkaniem w Grudziądzu dokonali dwóch zmian. Za najsłabszego w seniorskim zestawieniu Tobiasa Kronera pojedzie Rory Schlein, który w sobotnie popołudnie dopasowywał się do nawierzchni toru w Ostrowie Wielkopolskim. Debiut w barwach Ostrovii zaliczy też Denis Gizatullin, który miał pojawić się w Grudziądzu, ale ostatecznie przy ulicy Hallera nie wystąpił, gdyż jego samolot został opóźniony o pięć godzin. Do zdrowia po upadku w meczu z GTŻ-em wraca też Ronnie Jamroży. Najsilniejszymi punktami Ostrovii powinni być Mariusz Staszewski i Peter Karlsson. Pierwszy z nich pojechał dobre zawody w Grudziądzu, a drugi będzie chciał zrehabilitować się za nie najlepszy wyjazdowy mecz.


Awizowane składy:


Orzeł Łódź
1. Michał Szczepaniak
2. Peter Kildemand
3. Mateusz Szczepaniak
4. Rafał Trojanowski
5. Linus Sundstroem
6. Damian Adamczak


ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Mariusz Staszewski
10. Ronnie Jamroży
11. Rory Schlein
12. Denis Gizatulin
13. Peter Karlsson
14. Mateusz Piernikowski

Sędzia:
R.Bryła + G.Czarnecki

Początek niedzielnego meczu o godz. 15:00.

Ceny biletów:
Bilet na trybunę główną: 35 złotych
Bilet normalny: 25 złotych
Bilet ulgowy: 15 złotych