1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W obiektywie
  4. Ostrowski Ice Mat Półmaraton wypadł na 5!

Ostrowski Ice Mat Półmaraton wypadł na 5!

23/03/2014 22:20  |  Dawid Bilski
Ostrowski Ice Mat Półmaraton wypadł na 5!
fot. SKI W biegu wziął udział między innymi żużlowiec, Krzysztof Stojanowski

Śmiało można powiedzieć, że tak dobrze zorganizowanej imprezy biegowej w Ostrowie Wielkopolskim jeszcze nie mieliśmy. Mowa o niedzielnym I Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie. Nie dopisała pogoda, ale nie odstraszyła ona uczestników.


Rywalizację ukończyło dokładnie 601 osób. Na starcie pojawili się biegacze z wielu zakątków kraju oraz jeden Ukrainiec. Trasa biegu liczyła 21 kilometrów i 97 metrów. Biegacze mieli do pokonania 3 pętle ulicami: krótką Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Ledóchowskiego dalej w ulicę Limbową, Słonecznikową, Głogową, Grabową i Limbową z powrotem do Ledóchowskiego i do ul. Kościelnej. Start i meta znajdowały się na ostrowskim rynku. Już po pierwszych kilometrach na czoło wysforowało się pięciu biegaczy, którzy nadawali ton rywalizacji. Ostatecznie wygrał ją Michał Cenkier z Jarocina z czasem 1 godziny 8 minut i 51 sekudn. Drugi na mecie 4 sekundy później zameldował się Siergiej Krowlajdis z Ukrainy. Trzeci natomiast był Adam Marysiak z Kożuchowa. Najlepszy z ostrowian - Krzysztof Perz ukończył rywalizację na 27 miejscu.


I Ostrowski Ice Mat Półmaraton zebrał dobre noty organizacyjne. Przed ratuszem pojawił się telebim na którym można było na bieżąco śledzić czołówkę klasfikacji biegu. Trasa biegu była dobrze zabezpieczona przez służby bezpieczeństwa. Przygotowano także atrakcje dla kibiców. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka dla uczestników i ostrowian w postaci zumby. Miał miejsce również pokaz tańca młodych dziewcząt. Tuż przed startem zaczął padać deszcz, ale nikt nie narzekał na utrudnione warunki - każdy niezależnie od osiągniętego czasu i zajętego miejsca miał prawo czuć się zwycięzcą.


Fotorelacja