1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Jakub Jamróg nie zagrozi ostrowianom

Jakub Jamróg nie zagrozi ostrowianom

20/04/2012 16:07  |  Hubert Błaszczyk
Jakub Jamróg nie zagrozi ostrowianom
fot. Marcin Chabierski Jakub Jamróg (na pierwszym planie)

Jakub Jamróg reprezentujący na co dzień barwy Unii Tarnów nie awansował do finału Złotego Kasku, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Wiadomo już, że młodzieżowiec nie przyjedzie w niedziele do Ostrowa Wielkopolskiego z Orłem Łódź, w barwach którego udanie występował przed tygodniem jako gość.


Jamróg był miłym zaskoczeniem czwartkowych zawodów. Po akcjach 21-letniego zawodnika większość kibiców przecierała oczy ze zdumienia. Młody żużlowiec wywalczył 6 punktów i do awansu do finału w Gorzowie zabrakło mu dwóch punktów. Być może tarnowianin znalazłby się w nim, gdyby nie defekt, który zanotował na prowadzeniu w swoim pierwszym wyścigu.


Jazda Jamroga mocno zaniepokoiła fanów ŻKS Ostrovii. W najbliższej kolejce ostrowianie zmierzą się z Orłem Łódź, w którym jako gość jeździ wychowanek tarnowskiej Unii. Wiadomo już jednak, że tylko w przypadku odwołania meczu w Tarnowie młodzieżowiec pojawi się w Ostrowie Wielkopolskim.


- Została mi przekazana informacja, że pojadę w Tarnowie. W Ostrowie Wielkopolskim pojawię się tylko, gdy w Tarnowie pogoda przeszkodzi w rozegraniu zawodów. Oczywiście taka ewentualność istnieje, jeśli będzie szansa, bym zdążył na zawody. Na ten moment jadę jednak na sto procent w Tarnowie - powiedział sam zawodnik.


Junior Unii nie obawia się bardziej utytułowanych zawodników przed ekstraligowym debiutem. - Czuję się mocny po swoich ostatnich występach, a wyjazd na Złoty Kask do Ostrowa tylko mnie jeszcze bardziej wzmocnił psychicznie. Na pewno podejdę do tych zawodów bardzo zmotywowany i z dużą wiarą. Upewniłem się w tym, że jestem w stanie wygrać praktycznie z każdym, nawet bardziej utytułowanym zawodnikiem. Jestem nastawiony bojowo i do debiutu podejdę spokojnie.