1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Objazd miejskich inwestycji - 1 maja

Objazd miejskich inwestycji - 1 maja

01/05/2012 11:20
Objazd miejskich inwestycji - 1 maja
Objazd miejskich inwestycji

Na autobusowy objazd po realizowanych inwestycjach zapraszają Prezydent Jarosław Urbaniak i starosta Paweł Rajski. Na co dzień niedostępne obiekty 1 maja 2012 roku staną przed mieszkańcami otworem. Początek objazdu godzina 9.00 przed Urzędem Miejskim.


- Objazd po inwestycjach to okazja, by ostrowianie zobaczyli co na terenie miasta powstaje, co jest remontowane, co się buduje z pieniędzy miejskich i zewnętrznych. Zwykle jest to plac budowy, dość pilnie strzeżony – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Na mapie objazdu znalazła się m.in. ulica Wylotowa, dawne tereny ZNTK planowane pod budowę Ostrowskiego Parku Przemysłowego wraz z projektowanym zjazdem z ronda, ulica Sadowa, boisko Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym wraz z planowanym kompleksem boisk. Dla uczestników objazdu otworem stanie także inwestycje realizowana na terenie miasta, ale przez powiat ostrowski. To budowa przyszpitalnej przychodni.


- Warto wybrać się, chociażby po to, żeby samemu zobaczyć i ocenić co się dzieje w mieście – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Objazd odbędzie się klimatyzowanymi autobusami MZK. To będzie też możliwość zobaczenia w jaki tabor autobusowy inwestuje miejska spółka komunikacyjna.


Pierwsze autobusy wyjadą o godz. 9.00 spod Urzędu Miejskiego. Kolejne o ok. 11.30.


Czas pełnego przejazdu to ok. dwie godziny. Udział w tej wycieczce jest w całości bezpłatny.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim