1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Bolesna klęska w Łańcucie

Bolesna klęska w Łańcucie

02/02/2014 11:58  |  Patryk Pankowiak
Bolesna klęska w Łańcucie
fot. Wojciech Tarchalski Adam Kaczmarzyk

Przed sobotnią, 18. kolejką na I-ligowych parkietach dużo osób zgodnie twierdziło, że rewanżowe spotkanie w Łańcucie będzie dla podopiecznych Mikołaja Czai jednym z najważniejszych sprawdzianów w trwających rozgrywkach. Ostrowianie ponownie zawiedli.


Intarmache Bricomarche BM Slam Stal Ostrów Wielkoposlki w pierwszej rundzie na własnym parkiecie gładko uporali się z Sokołem Łańcut 86:71, ale pierwszego dnia lutego przysłowiowe karty rozdawali już podopieczni Dariusza Kaszowskiego. PTG zrewanżował się żółto-niebieskim w najlepszy z możliwych sposobów - dominując przez 3/4 sobotniego pojedynku. Stalówka sprzeciwiła się miejscowym tylko w pierwszej odsłonie.


Kolejne fragmenty należały już zdecydowanie do miejscowych. Gospodarze po trzech partiach prowadzili 55:42, a końcowego sukcesu nie wypuścili już do ostatniej syreny.


Stalówka znów nie podołała wyzwaniu. Po raz kolejny nie pokonała drużyny z górnej części I-ligowej tabeli, przez co już dobitnie oddaliła się od strefy pozwalającej myśleć o grze w play-off. Szósta porażka na wyjeździe, dziesiąta w sezonie. Dziewiąte miejsce na zapleczu ekstraklasy z 26 punktami na koncie. Nie wygląda to kolorowo...


Wracając jednak do sobotniego pojedynku z Sokołem Łańcut. Żółto-niebiescy rzucali na fatalnej, 35-procentowej skuteczności z gry, co okazało się główną przyczyną kolejnej klęski. Najlepszym strzelcem przyjezdnych ponownie okazał się biorący na swoje barki ciężar gry - Marcin Dymała.


Ostrowianin skompletował 14 punktów, a 12 dorzucił Adam Kaczmarzyk. 5 piłek rozdał Tomasz Ochońko, ale 2 celne na 9 oddanych rzutów z gry nie dają powodu do zadowolenia. Dobre wejście z ławki zanotował natomiast Łukasz Olejnik, który w 23 minuty wywalczył 10 "oczek". Niespełna 4 minuty spędził na parkiecie Łukasz Bonarek, a 7 Marcin Kałowski - dwóch "świeżych" w ostrowskim zespole. Co mogło zaważyć jeszcze o tak marnym, końcowym wyniku? Na pewno ilość zbiórek obu ekip. 23 Stali - 37 Sokoła.


Miejscowych do szóstego triumfu z rzędu poprowadzili Maciej Klima (20 punktów) oraz Łukasz Pacocha (17 punktów).


Sokół Łańcut - IB BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 79:63 (19:21, 22:13, 14:8, 24:21)


Sokół: Klima 20, Pacocha 17, Pieloch 11, Pisarczyk 11, Baran 8, Fortuna 7, Młynarski 5, Czerwonka 0, Miś 0.


Stal: Dymała 14, Kaczmarzyk 12, Ochońko 11, Olejnik 10, Żurawski 7,
Andrzejewski 5, Prostak 4, Bodziński 0, Bonarek 0, Kałowski 0, Smorawiński 0.