1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Dowiedz się ile NFZ płaci za twoje leczenie

Dowiedz się ile NFZ płaci za twoje leczenie

24/01/2014 13:39  |  Dawid Bilski
Dowiedz się ile NFZ płaci za twoje leczenie
fot. Biura Prasowego i Relacji Społecznych UM w Ostrowie

Od środy 29 stycznia do czwartku 30 stycznia 2014 r. w Urzędzie Miejskim będzie dział mobilny punkt wydawania danych - hasła i loginu - umożliwiających wejście do bazy danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Dane znajdują się w  Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Punkt będzie czynny w godzinach od 10.00 do 16.00.


ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Co zyskuje pacjent rejestrując się w ZIP? Szybki dostęp do informacji o prawie do świadczeń zdrowotnych, wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach oraz informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie leczenia pacjenta.


Aby otrzymać dane dostępowe do ZIP - tj. hasło i login - należy okazać się dowodem tożsamości oraz wypełnić wniosekzgłoszeniowy. W oparciu o wniosek zostaną wydrukowane dane dostępowe dla danej osoby, w oparciu o które pacjent będzie mógł zalogować się do systemu.


Punkt mobilny, w którym pacjent może otrzymać hasło i login do systemu, znajdować się będzie w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.


Jeśli mieszkańcy nie skorzystają z możliwości zarejestrowania się w ZIP w UM w Ostrowie Wielkopolskim istnieje także taka możliwość m.in. w Oddziale Delegatury NFZ w Kaliszu. Jak się zarejestrować?


wejdź na stronę ZIP https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/, kliknij zakładkę "zarejestruj się"
Wypełnij formularz rejestracyjny
Podejdź z dokumentem tożsamości, który podałeś w formularzu (dowód osobisty lub paszport) do Oddziału lub Delegatury NFZ.

- Najbliższy oddział
Delegatura Kalisz, ul. Kolegialna 4

62- 800 Kalisz

tel. 62 501- 89 - 70


po sprawdzeniu wszystkich potrzebnych danych pracownik Funduszu wyda login i hasło dostępowe do Twojego konta w ZIP. Lub po prostu Przyjdź do siedziby NFZ z dokumentem tożsamości.


Punkt mobilny obsługują pracownicy NFZ.

Więcej informacji o systemie na stronie: https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim