1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Bezpłatne badanie piersi dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat

Bezpłatne badanie piersi dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat

14/01/2014 15:47  |  Dawid Bilski
Bezpłatne badanie piersi dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych UM w Ostrowie

W pierwszych dniach lutego do powiatu ostrowskiego zawita mammobu. Jednak ponad połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadal nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie.


W Ostrowie Wielkopolskim mammobus pojawi się 2 lutego na Targowisku przy ulicy Witosa.

Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś - przyjdźcie na badanie razem!


Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.


Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!


Mammografię można będzie wykonać w miejscowościach:

Nowe Skalmierzyce - 1 lutego przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Ostrowska
Ostrów Wielkopolski - 2 lutego na Targowisku Miejskim, ul. Witosa


Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 - 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!

Pozostałe Panie mogą wykonać badanie odpłatnie, ponieważ nie jest ono refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Aby nie czekać w kolejce można dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim