1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Była gwiazda Stali poszukiwana przez policję

Była gwiazda Stali poszukiwana przez policję

09/01/2014 23:51  |  Dawid Bilski
Była gwiazda Stali poszukiwana przez policję

Jonathan Lionel Oden widnieje na liście poszukiwanych przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie. Obywatel USA jest dobrze znany fanom basketu jako John Oden.


33-latek w sezonie 2007/2008 reprezentował barwy Atlasa Stali Ostrów na parkietach ekstraklasy. Fani "Stalówki" najbardziej zapamiętali go z efektownych wsadów piłki do kosza. Na długo w historii ostrowskiego basketu zapisała się jego akcja w ostatnich sekundach meczu z Prokomem Trefl Sopot, Wsad po podaniu przez Eda Cotę dał ostrowskiej drużynie wygraną nad mistrzem Polski. To zagranie zostało uznane przez Polską Ligę Koszykówki  za akcję sezonu


W czasie swojego pobytu w Ostrowie Oden wszedł  w konflikt z prawem za co jest poszukiwany do dnia dzisiejszego. Amerykanin jest poszukiway na na podstawie: Art. 178a § 1 - Prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. "Stalówka" była jedynym klubem Amerykanina, który reprezentował w Polsce. Później przeniósł się do Francji i Niemiec.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim