1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Półfinał Złotego Kasku już w czwartek

Półfinał Złotego Kasku już w czwartek

18/04/2012 22:00  |  Hubert Błaszczyk
Półfinał Złotego Kasku już w czwartek
fot. Wojciech Tarchalski Tomasz Jędrzejak (na pierwszym planie)

W czwartek o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się półfinałowe zawody Złotego Kasku. Obsada imprezy jest niezwykle interesująca, co sprawia, że na torze nie powinno zabraknąć walki.


Niestety, w półfinałowej szesnastce na próżno można szukać zawodników miejscowej Ostrovii. Duże szanse na znalezienie się wśród uczestników czwartkowych zawodów miał Mariusz Staszewski, ale w dodatkowym biegu w 1/4 w Krakowie przegrał z Mirosławem Jabłońskim. W półfinale zameldowałby się z pewnością Adrian Gomólski, ale zawody w Rawiczu zakończył w karetce. 6 punktów w trzech startach nie dało mu awansu.


O miejsce w finale, który będzie miał miejsce 5 maja w Gorzowie powalczą byli finaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz byli uczestnicy cyklu Grand Prix. Faworytami do zajęcia czołowych miejsc będą Rune Holta, Grzegorz Walasek, Maciej Janowski i Tomasz Jędrzejak. Waleczną jazdę powinni pokazać reprezentanci Unii Leszno - bracia Pawliccy i Tobiasz Musielak. Kibicom zaprezentuje się także zawsze miło witany w Ostrowie Wielkopolskim Robert Miśkowiak.


Do przyjścia w czwartkowe popołudnie na Stadion Miejski ma zachęcać również cena biletu. Wstęp na zawody kosztować będzie 10 złotych.


Lista startowa:
1. Tobiasz Musielak
2. Maciej Janowski
3. Grzegorz Walasek
4. Mirosław Jabłoński
5. Jakub Jamróg
6. Tomasz Jędrzejak
7. Grzegorz Zengota
8. Przemysław Pawlicki
9. Krzysztof Jabłoński
10. Rune Holta
11. Krzysztof Buczkowski
12. Robert Miśkowiak
13. Adam Skórnicki
14. Piotr Pawlicki
15. Karol Baran
16. Adrian Miedziński


Rezerwowi:
17. Piotr Dym
18. Mariusz Staszewski