4. Siatkówka
  5. Salos nie sprostał wiceliderowi

Salos nie sprostał wiceliderowi

30/11/2013 21:39  |  Dawid Bilski

Salos Ostrów nadal bez punktu na parkietach II ligi. W starciu z zawodowymi ekipa podopieczni Jana Kamińskiego są bez szans. Sama ambicja i chęć zwycięstwa to za mało. Pokazał to sobotni mecz z Czarnymi Rząśnia.

Wicelider tabeli stawił się w Ostrowie z jednym celem - zainkasowaniem kompletu "oczek". Emocje mieliśmy tylko w pierwszej partii. Dobrze serwował Grzegorz Urban, a skutecznymi atakami popisywał się Daniel Telega. Salos wyszedł na prowadzenie 19:17, ale ostatecznie uległ 22:25.

Drugi set rozpoczął się od dobrych zagrywek Urbana. Przy trzeciej z nich goście popełnili błąd i było 3:0 dla Salosu. Kolejnych 11 punktów z rzędu zdobyli jednak rywale. Gracze Czarnych wykorzystywali swój wzrost i brylowali przy siatce. Efekt był taki, że ta partia zakończyła się przegraną ostrowskiego zespołu 15:25.

Sobotnie spotkanie trwało godzinę, a zakończyło się zgodnie z przewidywaniami na trzecim secie. Ten stał pod znakiem drużyny z Rząśni. Przy stanie 16:24 Tobiasz Łyczywek skutecznym atakiem obronił pierwszą piłkę meczową. Na zagrywkę powędrował Urban, piłka wróciła na stronę Salosu, a skutecznym blokiem popisali się zawodnicy z Rząśni i wygrali 25:17, a cały mecz w stosunku 3:0.