1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Wicemistrz Polski w Ostrovii!

Wicemistrz Polski w Ostrovii!

27/11/2013 21:16  |  Hubert Błaszczyk
Wicemistrz Polski w Ostrovii!
fot. SKI Mariusz Staszewski nie popisał się w minionym sezonie.

Kamil Brzozowski, który wywalczył w minionym sezonie tytuł Drużynowych Mistrzów Polski z Unibaxem Toruń podpisał w środę kontrakt z ŻKS Ostrovią. Z biało-czerwonymi na kolejny sezon związał się również Mariusz Staszewski. Kapitan ostrowian będzie musiał odbudować nadszarpnięcie zaufanie włodarzy klubu i kibiców.


Brzozowski w Unibaxie był zawodnikiem, który dorzucał do dorobku drużyny znikomą liczbę punktów. Wychowanek Stali Gorzów początek sezonu miał niezły, później jednak nękały go kontuzje, co nie pozwoliło mu na skuteczną walkę w najlepszej lidze świata. W drugiej lidze powinien być liderem Ostrovii.


Złe wrażenie po ostatnim sezonie będzie starał się zatrzeć Mariusz Staszewski. Kapitan Ostrovii znacznie przyczynił się do spadku ostrowskiego klubu. Przed sezonem wraz z Michałem Szczepaniakiem dostał pieniądze na przygotowanie do pierwszoligowych rozgrywek. Na torze jeździł jednak tak, jak gdyby stał w miejscu, zdobywając z bonusami zaledwie 16 punktów.


Skład seniorski Ostrovii wzmocni jeszcze jeden zawodnik. Spekuluje się, że może być to Peter Karlsson, dla którego będzie to prawdopodobnie ostatni sezon na żużlowych torach.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)