1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Wicemistrz Polski w Ostrovii!

Wicemistrz Polski w Ostrovii!

27/11/2013 21:16  |  Hubert Błaszczyk
Wicemistrz Polski w Ostrovii!
fot. SKI Mariusz Staszewski nie popisał się w minionym sezonie.

Kamil Brzozowski, który wywalczył w minionym sezonie tytuł Drużynowych Mistrzów Polski z Unibaxem Toruń podpisał w środę kontrakt z ŻKS Ostrovią. Z biało-czerwonymi na kolejny sezon związał się również Mariusz Staszewski. Kapitan ostrowian będzie musiał odbudować nadszarpnięcie zaufanie włodarzy klubu i kibiców.


Brzozowski w Unibaxie był zawodnikiem, który dorzucał do dorobku drużyny znikomą liczbę punktów. Wychowanek Stali Gorzów początek sezonu miał niezły, później jednak nękały go kontuzje, co nie pozwoliło mu na skuteczną walkę w najlepszej lidze świata. W drugiej lidze powinien być liderem Ostrovii.


Złe wrażenie po ostatnim sezonie będzie starał się zatrzeć Mariusz Staszewski. Kapitan Ostrovii znacznie przyczynił się do spadku ostrowskiego klubu. Przed sezonem wraz z Michałem Szczepaniakiem dostał pieniądze na przygotowanie do pierwszoligowych rozgrywek. Na torze jeździł jednak tak, jak gdyby stał w miejscu, zdobywając z bonusami zaledwie 16 punktów.


Skład seniorski Ostrovii wzmocni jeszcze jeden zawodnik. Spekuluje się, że może być to Peter Karlsson, dla którego będzie to prawdopodobnie ostatni sezon na żużlowych torach.