1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Parkiet nie pomógł - Polski Cukier ograł Stal

Parkiet nie pomógł - Polski Cukier ograł Stal

23/11/2013 22:44  |  Patryk Pankowiak
Parkiet nie pomógł - Polski Cukier ograł Stal
fot. Wojciech Tarchalski Łukasz Olejnik

Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego mieli odbić się po kompromitującej porażce w Kutnie, gdzie zdobyli zaledwie 42 punkty, ale wicelider z Torunia okazał się zbyt wymagającym rywalem.


Co prawda, Stalówka rozpoczęła sobotnie spotkanie we właściwym rytmie, ale z każdą kolejną minutą było już tylko gorzej. Miejscowi nie trafiali prostych rzutów, a prawdziwa kulminacja złej postawy przyszła na domiar złego wraz z rozpoczęciem trzeciej kwarty. Polski Cukier SIDEn Toruń po zmianie stron wyszedł z szatni z jasnym nastawieniem - zwyciężyć, nie zważając na konsekwencje. Jeżeli będzie to wymagało zostawienia zdrowia i serca na boisku, nie ma sprawy.


Trener przyjezdnych, Grzegorz Sowiński, nakazał swoim podopiecznym krycie na całym placu boju, ze szczególnym uwzględnieniem graczy kreujących grę. We znaki dało się to chociażby Tomaszowi Ochońko czy przebywającemu na parkiecie zaledwie 4 minuty, Piotrowi Hałasowi.


Polski Cukier rozpoczął trzecią kwartę od runu 12-0, co pozwoliło im odrobić straty i objąć prowadzenie 46:39. Stalówka starała się niwelować dystans, ale ciężko o to, gdy piłce do kosza nie po drodze. Rywale ostatecznie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku do ostatniej syreny, a katem miejscowych okazał się Łukasz Żytko, autor 19 punktów. 14 "oczek" i 9 zbiórek dorzucił natomiast Tomasz Wojdyła, który był kluczowym zawodnikiem, zarówno w obronie, jak i ataku.


Problemem Stali Ostrów podczas sobotniego spotkania była przede wszystkim skuteczność. Zaledwie 22 celne rzuty, przy 63 oddanych próbach mówi samo za siebie. 35-procent, a 57 rywali to różnica wręcz druzgocąca. Statystyka czarno na białym pokazuje, czego zabrakło miejscowym.


Jeśli chodzi o występy poszczególnych graczy, to na słowa pochwały zasługuje jedynie Łukasz Olejnik. Podkoszowy wszedł z ławki i w ciągu 20 minut zdołał uzbierać 13 punktów, 3 zbiórki i 2 przechwyty. O wiele więcej wymaga się natomiast od Tomasza Ochońko i Marcina Dymały. Rozgrywający trafił sobotniego wieczoru zaledwie 4 z 13 wykonanych rzutów i tylko jedną z ośmiu trójek. 23-letni ostrowianin z 17 "oczkami" na koncie był najlepszym snajperem swojej drużyny, ale skuteczność 4/16 również nie wygląda zbyt ciekawie.


Bardzo mało widoczny był Wojciech Żurawski, który "po cichu" zapisał na swoim koncie 8 punktów i 8 zebranych piłek. Stalówka, przegrywając z Polskim Cukrem doznała tym samym pierwszej porażki na własnym parkiecie, a już piątej w obecnie trwającym sezonie.


Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów - Polski Cukier SIDEn Toruń 68:74 (20:15, 19:19, 8:21, 21:19)


Stal: Dymała 17, Olejnik 13, Ochońko 11, Kaczmarzyk 10, Żurawski 8, Andrzejewski 7, Hałas 2, Spała 0, Smorawiński 0.


SIDEn: Żytko 19, Wojdyła 14, Jarecki 13, Śmigielski 10, Lisewski 7, Stępień 7, Bochno 4, Perka 0.
 

Fotorelacja