1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Ostrovia 1909 domaga się 1 miliona złotych dofinansowania z budżetu miasta!

Ostrovia 1909 domaga się 1 miliona złotych dofinansowania z budżetu miasta!

13/11/2013 19:46  |  Dawid Bilski
Ostrovia 1909 domaga się 1 miliona złotych dofinansowania z budżetu miasta!

Ostrovia 1909 krok po kroku w ostatnich latach pięła się w piłkarskiej hierarchii. Dotąd władze klubu same dzięki pomocy sponsorów radziły sobie z funkcjowaniem drużyny seniorów. Po awansie do II ligi środki na jej utrzymanie znacznie wzrosły.


W przeciągu roku ostrowski klub w ramach promocji miasta otrzymał kwotę 29 tysięcy złotych. To kropla w morzu potrzeb. Szacuje się, że całkowity budżet za sezon 2013/2014 wyniesie około pół miliona złotych. Zarząd Ostrovii 1909 domaga się zmian podziału środków finansowych z budżetu miasta na rok 2014. Włodarze klubu chcą, aby piłka nożna, która po latach wyszła z cienia w Ostrowie była w końcu zauważona, a ostatnie sukcesy w postaci trzech awansów pod rząd odpowiednio docenione.


- Chcemy zatem z przypomnieć, że: Ostrovia 1909 po latach nieobecności powróciła na swoje miejsce, śmiemy twierdzić, pierwsze miejsce w randze wszystkich klubów i dyscyplin sportu w Regionie Południowej Wielkopolski, które dzierży bez mała od ponad 100 lat. Odrodził się na nowo najstarszy i najbardziej zasłużony klub tego Regionu, słusznie zwany przez kibiców „Dumą Ostrowa Wielkopolskiego”. Zwracamy się zatem do Pana Przewodniczącego Rady Miasta i za Pana pośrednictwem do całej Rady Miasta oraz do Pana Prezydenta:
- po pierwsze o dostrzeżenie opisanych tutaj zmian,
- po drugie, o przyznanie Towarzystwu Piłkarskiemu „Ostrovia 1909” w ramach dotacji celowej na rok 2014 przeznaczonej na szkolenie dzieci i młodzieży kwoty 250.000 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych), co będzie stanowiło 50 % przychodów i zrównoważy wydatki własne klubu ponoszone na tą działalność,
- po trzecie, o przyznanie w ramach Promocji Miasta na rok 2014 kwoty 750.000 zł (słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych) dla drużyny II ligi piłki nożnej, to jest kwoty odpowiadającej zarówno dotychczasowym efektom w PROMOCJI naszego miasta, jak i tym efektom, które ta drużyna jest w stanie uzyskać dla Ostrowa Wielkopolskiego właśnie w 2014 roku w postaci wywalczenia na stałe miejsca pośród 50 najlepszych drużyn piłki nożnej w całej Polsce - czytamy w piśmie Zarządu Ostrovii 1909 skierowanym w środę do do Przewodniczącego Rady Miejskiej i za jego pośrednictwem do wszystkich radnych oraz do Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w sprawie podziału budżetu na rok 2014 na działalność sportową w ramach dotacji celowych i w sprawie rozdziału środków z Funduszu Promocji Miasta.


Treść całego pisma dostępna jest tutaj