1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Przestępca ujęty przez mieszkańców Skalmierzyc

Przestępca ujęty przez mieszkańców Skalmierzyc

24/10/2013 16:27  |  Hubert Błaszczyk
Przestępca ujęty przez mieszkańców Skalmierzyc

Szybka reakcja mieszkańców Skalmierzyc, pozwoliła na ujęcie sprawcy rozboju, do którego doszło w minioną niedzielę pod jednym z miejscowych sklepów. Sprawca trafił w ręce wezwanych na miejsce policjantów, a następnie do policyjnego aresztu, gdzie musiał najpierw wytrzeźwieć. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

 

52-letni mieszkaniec Nowych Skalmierzyc pod jednym z miejscowych sklepów, został zaczepiony przez nietrzeźwego mężczyznę, który chciał od niego pieniądze na piwo. Spotkał się jednak z odmową co najwyraźniej nie spodobało mu się, dlatego też postanowił użyć siłowych argumentów. Napastnik najpierw bił pięściami po twarzy, a następnie przewrócił swoją ofiarę na ziemię kopiąc po całym ciele. Mężczyźnie doprowadzonemu do stanu bezbronności, przestępca skradł zegarek oraz rower.

 

Kiedy pobity 52-latek pojawił się u swojej rodziny, natychmiast wezwano policję, a jego bliscy udali się pod sklep, gdzie doszło do tego zdarzenia. Na miejscu ujęli mężczyznę posiadającego przy sobie utracony przez pokrzywdzonego rower, a następnie przekazali go policjantom.

 

Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości, przy którym znaleziono także zegarek należący do pobitego mężczyzny. Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przestępstwo, którego się dopuścił, jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim