1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Bez Schleina, ale z nadziejami na niespodziankę

Bez Schleina, ale z nadziejami na niespodziankę

14/04/2012 21:52  |  Hubert Błaszczyk
Bez Schleina, ale z nadziejami na niespodziankę
fot. Marcin Chabierski Kacper Rogowski

Bez Australijczyka Rory'ego Schleina, ale z dużym apetytem na sprawienie dużej niespodzianki wybiorą się do Grudziądza żużlowcy ŻKS Ostrovii. Podopieczni Michała Widery przetestują typowany na faworyta do awansu do Ekstraligi zespół GTŻ-u Grudziądz. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 17:00. Nie wiadomo jednak, czy inauguracji w Grudziądzu nie storpeduje deszcz.


Ostrowianie do jaskini lwa wybiorą się w dobrych nastrojach. W pierwszej kolejce Peter Karlsson i spółka pokonali na własnym torze Lokomotiv Daugavpils 47:43. Co prawda rozmiary zwycięstwa nie mogą cieszyć, ale najważniejszy jest fakt, że dwa punkty pozostały w Ostrowie Wielkopolskim.


W innej sytuacji są grudziądzanie, którzy z powodu warunków atmosferycznych nie rozegrali meczu pierwszej kolejki w Lublinie. Wydaję się, że forma poszczególnych zawodników Roberta Kempińskiego jest dużą niewiadomą. Hans AndersenPeter Ljung mają za sobą inauguracyjne zawody cyklu Grand Prix w Auckland, ale od ostatniego biegu nowozelandzkiej rundy minęły już blisko dwa tygodnie. żużlowcy GTŻ-u odjechali kilka meczów sparingowych. W żadnym z nich nie startował Andersen i David Ruud.


W drużynie Ostrovii w porównaniu z pierwszym meczem doszło do dwóch zmian. Nie najgorzej jeżdżącego Rory'ego Schleina zastąpi Tobias Kroner, a Władimira Borodullina inny Rosjanin, Denis Gizatullin. To właśnie absencja Australijczyka wzbudziła spore zainteresowanie ostrowskich kibiców. Szkoleniowiec gości, Michał Widera twierdzi, że Schlein w Grudziądzu nie gwarantuje odpowiedniej zdobyczy punktowej. Taka opinia jest tym bardziej dziwna, że Aussie startował na tym owalu przez dwa lata i nie prezentował się gorzej od Gizatullina, który przyzwoicie pojechał tam tylko przed rokiem.


Silnym punktem ostrowian będzie na pewno Peter Karlsson. Szwed w pierwszym spotkaniu pokazał, że pomimo upływu lat nadal jest w stanie być gwarantem dobrego wyniku. W przeszłości w barwach drużyny z Grudziądza występował Ronnie Jamroży. Ostrovię ponownie na pozycji młodzieżowca wzmocni Kacper Rogowski, który ponownie przegrał rywalizację o skład Falubazu z Adamem Strzelcem. Drugim juniorem gości będzie Mateusz Piernikowski.


W składzie GTŻ-u nie ma żadnych niespodzianek. Gospodarze niedzielnego pojedynku desygnowali do boju najsilniejsze zestawienie z uczestnikami cyklu Grand Prix na czele. Wydaję się, że z Ljungiem i Andersenem walkę będzie w stanie podjąć tylko Peter Karlsson. Oprócz dwóch stranieri w składzie znaleźli się także Andriej Karpow, Davey Watt, Norbert KościuchŁukasz Cyran. Właśnie dwójka ostatnich zawodników to największe zagadki w zestawieniu ekipy z Grudziądza. To na nich punkty powinni zbierać seniorzy ostrowskiego zespołu. Jak będzie w praktyce przekonamy się w niedzielne popołudnie.


Awizowane składy:

ŻKS Ostrovia Ostrów
1. Denis Gizatullin
2. Tobias Kroner
3. Mariusz Staszewski
4. Ronnie Jamroży
5. Peter Karlsson
6. Paweł Urbański


GTŻ Grudziądz
9. Hans Andersen
10. Norbert Kościuch
11. Davey Watt
12. Andriej Karpov
13. Peter Ljung
14. Łukasz Cyran


Początek spotkania: godz. 17.00
Sędzia: Paweł Słupski (Lublin)


Ceny biletów:
Rodzinny - 40 zł
Normalny - 25 zł
Ulgowy - 15 zł
Program - 3 zł