1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Zintegrowany Informator Pacjenta

Zintegrowany Informator Pacjenta

01/10/2013 15:23  |  Hubert Błaszczyk
Zintegrowany Informator Pacjenta

Od poniedziałku 30 września do 3 października w Urzędzie Miejskim działa mobilny punkt wydawania danych - hasła i loginu - umożliwiających wejście do bazy danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Dane znajdują się w  Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Punkt jest czynny w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Co zyskuje pacjent rejestrując się w ZIP? Szybki dostęp do informacji o prawie do świadczeń zdrowotnych, wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach oraz informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie leczenia pacjenta.

 

Aby otrzymać dane dostępowe do ZIP - tj. hasło i login - należy okazać się dowodem tożsamości oraz wypełnić wniosek zgłoszeniowy. W oparciu o wniosek zostaną wydrukowane dane dostępowe dla danej osoby, w oparciu o które pacjent będzie mógł zalogować się do systemu.

 

Punkt mobilny, w którym pacjent może otrzymać hasło i login do systemu, jest w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim