5. Porażka koszykarzy Stali po dogrywce na inaugurację I ligi

Porażka koszykarzy Stali po dogrywce na inaugurację I ligi

29/09/2013 23:34  |  Dawid Bilski

Dużą dawkę emocji swoim kibicom już w inauguracyjnej kolejce I ligi zafundowali koszykarze Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów. Ekipa Krzysztofa Szablowskiego po dogrywce na wyjeździe uległa MKS-owi Dąbrowa Górnicza.

Ostrowska drużyna słabo weszła w niedzielny mecz. Rozpoczęło sie od 19:9 dla gospodarzy, a w drugiej kwarcie przewaga wzrosła do kilkunastu "oczek". Wydawało się, że MKS spokojnie dotrwa do końca spotkania. W ostatniej kwarcie nastąpił zryw "Stalówki". Rzutem na taśmę do stanu 71:71 rzutem za linii 6,75 m doprowadził Łukasz Olejnik i mieliśmy dogrywkę. W dodatkowym czasie gry lepsi okazali się miejscowi wygrywając ostatecznie 92:86. Bohaterem MKS-u był ostrowianin Grzegorz Małecki, zdobywca 22 punktów. Trafił 8 z 12 rzutów z gry.

Zespół Stali mimo iż w Dąbrowie Górniczej wystapił bez kontuzjowanego Wojciecha Żurawskiego po niedzielnym meczu czuje duży niedosyt. Ostrowianie nie mogą zrozumieć decyzji sędziowskich. Stal wykonywała zaledwie 4 rzuty wolne, a gospodarze aż 33 w całym spotkaniu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów 92:86 (27:18, 20:19, 13:13, 11:21, d. 21:15)

MKS: Małecki 22, Wołoszyn 18, Zieliński 14, Szymański 12, Maj 10, Szumełda-Krzycki 7, Wieczorek 5, Zmarlak 2, Wróbel 2, Piechowicz 0, Dziemba 0.

Stal: Ochońko 22, Olejnik 14 (4x3 pkt), Dymała 14, Andrzejewski 12, Smorawiński 7, Kaczmarzyk 7, Bodziński 6, Hałas 4, Spała 0.