1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka ręczna
  5. KPR nadal bez zwycięstwa

KPR nadal bez zwycięstwa

29/09/2013 11:19  |  Patryk Pankowiak
KPR nadal bez zwycięstwa
fot. Wojciech Tarchalski Mateusz Jedwabny

Trzecie ligowe spotkanie, podobnie jak dwa poprzednie, nie ułożyło się do końca po myśli podopiecznych Witolda Rojka. Klub Piłki Ręcznej z Ostrowa Wielkopolskiego starał się ze wszystkich sił, ale w końcowym rozrachunku ponownie musiał uznać wyższość rywala, w tym przypadku – Siódemki Miedź Legnica.


Sobotnie starcie od samego początku nie układało się po myśli miejscowych. Kilka prostych błędów i na tablicy świetlnej zrobiło się już 0:3, a następnie 2:6 po 12 minutach gry. Ostrovia nie miała pomysłu na grę, co doszczętnie wykorzystywali przyjezdni z województwa dolnośląskiego. W szeregach Siódemki pochwalić trzeba występ 17-letniego Jana Czuwary, który dzięki świetnemu wyszkoleniu motorycznemu karcił gospodarzy przy każdej możliwej okazji. Zawodnik drużyny przyjezdnej zgromadził na swoim koncie w sumie aż 10 trafień, ¾ zdobywając przy okazji szybkiego ataku.


Po zmianie stron obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. KPR gonił rywala, a gdy po kilku efektownych interwencjach Filipa Tarko ta sztuka się udawała, nagle przestawał grać na najwyższym poziomie. Taki obrót sytuacji sprawił, że Siódemka cały czas utrzymywała bezpieczny, 4-5 bramkowy dystans i w konsekwencji utrzymała prowadzenie do ostatniej syreny – 34:29.


Miejscowym szczypiornistom nie można odmówić jednak woli walki i dużego zaangażowania. Ostrovia w każdym ligowym spotkaniu zostawiała do tej pory kawał serca na parkiecie, ale nie zaowocowało to jeszcze sukcesem w postaci upragnionego zwycięstwa. Może już niebawem?


-Nie rozgrzaliśmy się odpowiednio do tego pojedynku – komentował po końcowym gwizdku Witold Rojek, który w ligowych spotkaniach dba również o rozwój ostrowskiej młodzieży. Po ostatnim premierowym trafieniu Szymona Górnego, tym razem bramkarza przeciwnej drużyny po raz pierwszy w seniorskiej karierze pokonał Michał Czerwiński. Najlepszym strzelcem po stronie biało-czerwonych był sobotniego wieczoru Paweł Dutkiewicz, który zapisał w swoim dorobku 8 bramek, a 7 dołożył Arkadiusz Galewski. 


KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Siódemka Miedź Legnica 29:34 (12:17)


KPR: Tarko, Adamczyk - Dutkiewicz 8, Galewski 7, Jedwabny 6, Bielec 3, Kierzek 2, Górecki 1, Sobczak 1, Czerwiński 1, Górny, Dycfeld, Gajek, Jaszka.