1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Komunikaty
  4. Ostrowski Maraton Fotograficzny JESIEŃ 2013

Ostrowski Maraton Fotograficzny JESIEŃ 2013

19/09/2013 11:05
Ostrowski Maraton Fotograficzny JESIEŃ 2013

Już w sobotę, 21 września, odbędzie się trzecia edycja Ostrowskiego Maratonu Fotograficznego. Po raz kolejny stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia" i partnerzy przedsięwzięcia zapraszają do udziału w niecodziennym spotkaniu wszystkich miłośników fotografii bez względu na wiek i umiejętności.


Fotomaraton to nietypowy konkurs fotograficzny. Uczestnicy w jego trakcie wykonują po trzy zdjęcia. Na każde z nich mają zaledwie godzinę czasu. Trudność tkwi w tym, że temat pracy otrzymują na kilka sekund przed rozpoczęciem rywalizacji.


Mimo, że fotomaraton ma formę konkursu z nagrodami, organizatorom zależy na tym, by było to przede wszystkim miejsce spotkania pasjonatów i amatorów fotografii. Atmosfera panująca podczas dotychczasowych spotkań świadczy o tym, że to się udało. Organizatorzy wierzą, że z każdą edycją uda się jeszcze coś poprawić.


- Fotomaraton ma mieć charakter spotkania przyjaciół, ale jest także po prostu spotkaniem osób, które zajmują się fotografią - mówi fotograf Anna Kłopocka. - Stąd też doskonała okazja do rozmów na temat technikaliów, wymiana doświadczeń, podpatrywanie techniki kolegów.


Charakterystyczną cechą maratonów fotograficznych jest przedstawianie do oceny jury zdjęć bezpośrednio z aparatu - bez obróbki w programach komputerowych. Stąd też liczy się tu przede wszystkim talent, pomysł i spojrzenie przez obiektyw, a nie wartość sprzętu, którym wykonuje się zdjęcia. Najlepiej udowodniła to druga edycja Fotomaratonu, w której Grand Prix przypadło Julianie Ashaolu robiącej zdjęcia popularnym aparatem kompaktowym.


Ostrowski Maraton Fotograficzny staje się coraz bardziej rozpoznawalnym przedsięwzięciem.


- Miło mi poinformować, że nasza propozycja zainteresowała organizatorów Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii organizowanego przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną w Poznaniu - mówi Krzysztof Maciejewski, współinicjator organizacji ostrowskich fotomaratonów. - Już dziś wiemy, że przyszłoroczna jesienna edycja naszego Maratonu Fotograficznego zorganizowana zostanie właśnie w ramach tego festiwalu. Nie wykluczone więc, że formuła naszego spotkania zostanie poszerzona.


Ostrowski Maraton Fotograficzny Jesień 2013 realizowany jest ze środków Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa, stowarzyszenia "Ocalić od zapomnienia", wpisowego uczestników zabawy i sponsorów.


Regulamin imprezy dostępny na stronie:
http://www.zielonazyrafa.com/fotomaraton