1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. 15.latek okradł siostrę i groził matce

15.latek okradł siostrę i groził matce

16/09/2013 12:49  |  Hubert Błaszczyk
15.latek okradł siostrę i groził matce

Dzielnicowi ostrowskiej komendy zatrzymali 15.letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okradł swoją siostrę i groził matce pobiciem. Chłopak trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego sprawą zajmie się teraz sędzia rodzinny.


15.latek już od dłuższego czasu sprawiał kłopoty wychowawcze, często wagarował, nie licząc się ze zdaniem matki. Z takim nastawieniem nie miał co liczyć na żadne kieszonkowe, więc postanowił zdobyć pieniądze w inny sposób. Z pokoju siostry ukradł należący do niej wartościowy aparat fotograficzny, telefon komórkowy oraz odtwarzacz MP3. Korzystając z pomocy starszych kolegów, zastawił skradzione przedmioty w lombardzie. Przywłaszczył sobie również należący do niej rower górski, który użytkował jego kolega.

 

Sprawą zajęli się ostrowscy dzielnicowi oraz policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich. Podjęte przez nich czynności pozwoliły na odzyskanie skradzionych rzeczy. W ich trakcie wyszło także na jaw, że nieletni sprawiał matce kłopoty wychowawcze i wielokrotnie groził jej pobiciem a nawet pozbawieniem życia.

 

15.latek przyznał się do popełnienia tych czynów. Policjantom tłumaczył, że jego groźby były żartem i wypowiadał je tylko wtedy, kiedy był zdenerwowany. Chłopak był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach za posiadanie narkotyków. Teraz jego sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim