1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Szlachetna Paczka w Ostrowie

Szlachetna Paczka w Ostrowie

16/09/2013 12:44  |  Hubert Błaszczyk
Szlachetna Paczka w Ostrowie

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz trzeci w Ostrowie Wielkopolskim SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.

 

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali Darczyńcy.


Dziś SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w Ostrowie Wielkopolskim. Chętni mogą do 15 października zgłaszać się na stronie: www.superw.pl


Pomoc, która inspiruje do zmiany
Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.

 

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu SZLACHETNA PACZKA. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.


Paczka łączy ludzi
- Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni i wyjątkowi, a co najważniejsze zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Julita, wolontariuszka z Ostrowa Wielkopolskiego od trzech lat angażująca się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.


Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 13 235 rodzin i przekazała pomoc wartą 22 miliony złotych.


Ostrowska Paczka
W ciągu dwóch lat obecności w Ostrowie Wielkopolskim SZLACHETNA PACZKA pomogła 98 rodzinom nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale i okolic.


- Wciąż w naszym regionie jest wiele rodzin, które przegrywają z biedą. Potrzebna nam jest Twoja pomoc. Jeśli masz w sobie cechy super bohatera, kochasz ludzi i chcesz pomagać to nie masz na co czekać! Zgłoś się już teraz. Wejdź na stronę www.superw.pl i wypełnij formularz – zachęca Julita.

 

Szlachetną Paczkę Ostrów Wielkopolski znajdziesz również na Facebook’u.


www.szlachetnapaczka.pl

 

Jak się zgłosić?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
2. Znajdź na mapie rejon Ostrów Wielkopolski.
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim