1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Urodziny świętował w policyjnym areszcie

Urodziny świętował w policyjnym areszcie

09/09/2013 15:07  |  Hubert Błaszczyk
Urodziny świętował w policyjnym areszcie

Policjanci z ogniwa patrolowego zatrzymali 22.letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie chcąc się z tym pogodzić, był wyjątkowo agresywny w stosunku do policjantów.


Dzień 6 września tego roku, nie będzie miłym wspomnieniem dla 22.letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Właśnie w tym dniu obchodził on swoje 22 urodziny. Wypity z tej okazji alkohol najwyraźniej zakłócił zdolność racjonalnego myślenia. Solenizant najpierw wsiadł na motorower i jadąc jedną z ulic miasta nie stosował się do sygnałów dawanych przez policjantów w celu zatrzymania. Kiedy w końcu się zatrzymał próbował uciec między bloki, co jednak mu się nie powiodło.

 

Nie pocieszony tym faktem próbował skierować swoją agresję na interweniujących policjantów, którzy zostali zmuszeni do jego obezwładnienia. Ostatecznie swoje 22 urodziny mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2,10 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu, nie wiele pamiętając, żałował tego co się stało i przepraszał za swoje zachowanie.

 

Jego sprawa zostanie skierowana do sądu, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

 

To kolejny przykład nie tylko bezmyślności, ale także zachowań, jakie może wywołać spożywanie alkoholu. To także przykład społecznego przyzwolenia na dopuszczenie do kierowania po wcześniej wypitym alkoholu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim