1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Przyjechali na "gościnne występy"

Przyjechali na "gościnne występy"

07/09/2013 23:03  |  Hubert Błaszczyk
Przyjechali na "gościnne występy"

Ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich mieszkańców Odolanowa, w związku z kradzieżą kosmetyków w jednym ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim. Jeden z nich kradł, drugi miał go namawiać do tego czynu. Ich sprawą zajmie się sędzia rodzinny.


15 i 17-letni mieszkańcy Odolanowa wybrali się do odległego o kilkanaście kilometrów Ostrowa Wielkopolskiego bynajmniej nie w celach turystycznych. Młodszy z nich w jednym z miejscowych sklepów ukradł perfum, który przekazał następnie czekającemu w pobliskiej bramie starszemu koledze. Udało się raz, może uda się drugi. Niestety dla niego, kiedy po kilkunastu minutach w tym samym sklepie ukradł kolejny perfum, został ujęty przez pracownika ochrony. Wezwany na miejsce patrol policji zatrzymał 15-latka w Policyjnej Izbie Dziecka.

 

Sprawa trafiła do ostrowskich policjantów zajmujących się przestępczością wśród nieletnich. W trakcie prowadzonych czynności ustalili oni tożsamość 17-latka, który miał podżegać młodszego kolegę do kradzieży. Ten jednak przyznał się tylko do tego, że wziął od niego perfum, który wcześniej został skradziony.

 

Sprawa nieletnich została skierowana do Sądu Rodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim