1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Nabór na zajęcia w MDK trwa

Nabór na zajęcia w MDK trwa

04/09/2013 12:53  |  Hubert Błaszczyk
Nabór na zajęcia w MDK trwa

Jeszcze do połowy września można się zapisywać na bezpłatne zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. Wolne miejsca czekają m.in. na amatorów: szachów, rękodzieła artystycznego, hip-hopu, teatru czy dziennikarstwa.


– Tegoroczny nabór okazał się sukcesem. Zapisało się do nas na zajęcia ponad nowych 500 osób! To dużo, tym bardziej, że ci, którzy wcześniej korzystali z naszych zajęć, dalej będą uczęszczać do MDK – mówi dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Anna Torz.


Od nowego roku szkolnego w MDK-u ruszyły też nowe zajęcia. To: rękodzieło artystyczne, szachy i hip-hop z elementami break dance`u. Na nie można się jeszcze zapisywać, podobnie jak na „stare” zajęcia m.in.: teatralne, gry i zabawy teatralno-plastyczne, dramę edukacyjną, dziennikarsko-medialne. Ta oferta kierowana jest zwłaszcza do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimanzjalnych. Nabór na bezpłatne zajęcia, odbywające się w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku, trwa do połowy września.

 

– MDK to nie tylko zajęcia, ale także wiele imprez – koncertów, wystaw, festiwali, przeglądów, w których mogą brać udział też uczestnicy naszych zajęć – mówi szefowa MDK, która podkreśla, że wraz z kolejnym rokiem szkolnym (2014/2015) MDK przeprowadzi się do nowej siedziby – na ul. Wolności do budynku Zespołu Szkół Usługowych.


Na zajęcia do placówki przy ul. Gimnazjalnej 5 można się zapisywać osobiście, a także telefonicznie pod nr tel. 62 735 50 21. Więcej o ofercie MDK można się także dowiedzieć poprzez stronę internetową – www.mdkostrow.pl

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim