1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Spowodował kolizję i chciał odjechać taksówką

Spowodował kolizję i chciał odjechać taksówką

03/09/2013 12:28  |  Hubert Błaszczyk
Spowodował kolizję i chciał odjechać taksówką

Policjanci ogniwa patrolowego ostrowskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który kierując w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji drogowej, a następnie chciał oddalić się z miejsca taksówką.


Wczoraj około godz. 14.30 w Jankowie Przygodzkim kierujący fordem focusem został zmuszony do nagłego zjechania na pobocze jezdni, albowiem jadący z przeciwka pojazd wyraźnie zjeżdżał w jego kierunku, uszkadzając boczne lusterko. Kierowca samochodu marki KIA Pride nie zatrzymał się, odjeżdżając w stronę Ostrowa Wielkopolskiego. Kierowca forda natychmiast powiadomił dyżurnego ostrowskiej policji, informując o kierunku jazdy samochodu Kia. Na jednej z ulic pojazd zatrzymał się i kierowca wraz z pasażerami oddalili się z miejsca.

 

Przybyły na miejsce patrol policji sprawdzał pobliskie ulice szukając kierowcy pojazdu. Mundurowi zatrzymali do kontroli taksówkę, w której jak się okazało, znajdował się sprawca kolizji. 26-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego był pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie alcotestem wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak nie koniec jego kłopotów. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami od 2007 roku, a pojazd którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

 

Zatrzymanemu 26-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu, może grozić do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim