1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Trzymaj nerwy na wodzy

Trzymaj nerwy na wodzy

03/09/2013 11:50  |  Hubert Błaszczyk
Trzymaj nerwy na wodzy

Policjanci wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia szyb samochodu Audi A3. Pokrzywdzony wycenił straty na 1.500 złotych. Przestępstwo, którego się dopuścił, zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.


Pokrzywdzony w niedzielny wieczór udał się do jednego z ostrowskich klubów w towarzystwie swojej koleżanki. Tam też spotkali jej chłopaka, z którym dziewczyna pokłóciła się. Sfrustrowany i jednocześnie nietrzeźwy 20-latek wyszedł z klubu, ale na pobliskim parkingu zauważył zaparkowane Audi A3. Wiedząc do kogo należy postanowił swoją złość wyładować na samochodzie. Używając ostrego narzędzia zarysował wszystkie szyby pojazdu symbolami przypominającymi tatuaż posiadany przez jego dziewczynę.

 

Podjęte w tej sprawie czynności przez ostrowskich kryminalnych, już kilka godzin później doprowadziły do zatrzymania 20-letniego mieszkańca gminy Nowe Skalmierzyce. Chłopak przyznał się do uszkodzenia szyb, tłumacząc się złością na zaistniałą sytuację i nadmiernie wypitą ilością alkoholu.

 

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i nie wykluczone, że będzie też musiał pokryć poniesione przez pokrzywdzonego straty.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim