1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sprzęt do leczenia stawów

Sprzęt do leczenia stawów

15/08/2013 13:32  |  Hubert Błaszczyk
Sprzęt do leczenia stawów

 - To prawdziwy przeskok technologiczny - mówi o nowoczesnym artroskopie umożliwiającym wykonywanie operacji stawów ordynator Oddziału Ortopedii ostrowskiego szpitala. Warte ok. 300 tys. urządzenie ma już za sobą pierwsze zabiegi.

 

Nowy artroskop pozwala na przeprowadzanie operacji na stawie: kolanowych biodrowym i skokowym oraz innych zabiegów mających wskazanie do ich przeprowadzenia.


- Różnica w jakości jest taka, jak pomiędzy starym a cyfrowym telewizorem. Do tej pory wykonywaliśmy operacje na sprzęcie znacznie gorszej, jakości. Teraz przy operacjach będziemy mogli posługiwać się kamerą, która daje nam w wersji cyfrowej obraz wnętrza stawu. Dokładnie możemy, więc zdiagnozować przyczynę bólu stawu lub obrażenia dzięki temu skuteczniej leczyć schorzenie - mówi Mirosław Falis Ordynator ostrowskiej ortopedii.

 

Nowy artroskop zakupiony został ze środków szpitala za kwotę ok. 300 tys. złotych. Zastosowanie go pozwoli także przyśpieszyć rehabilitację, co ma duże znaczenie dla pacjentów. Zapotrzebowanie za tego typu zabiegi jest olbrzymie. W ciągu roku na oddział trafia ok. 1600 pacjentów i wykonywanych jest ok. 1300 różnych operacji. Możliwości wykonania większej ilości ogranicza jedynie kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Oddział Ortopedyczny zmienia po woli swój wizerunek. Trafiły do niego m.in. nowe specjalistyczne łóżka zakupione z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

 

- Mimo trudnej sytuacji zdecydowaliśmy się doposażyć oddział, bo dzieje się tutaj wiele dobrego, także pod względem zarządzania i zmiany wizerunku. Zasługą Pana doktora jest m.in. to, że zaczęto wykonywać zabiegi, których dotąd nie oferowano. To jest przykład nowej, jakości w służbie zdrowia, na której nam zależy. Minusem jest to, że mimo przygotowania pod względem kadrowym nie możemy zapewnić takiej ilości operacji, jaka jest oczekiwana przez pacjentów, ale na to nie pozwala kontrakt NFZ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Sprzęt do leczenia stawów
    2 zdjęć Sprzęt do leczenia stawów
    +