1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Jeździł bez uprawnień i kradł paliwo

Jeździł bez uprawnień i kradł paliwo

07/08/2013 14:40  |  Hubert Błaszczyk
Jeździł bez uprawnień i kradł paliwo

Policjantki z rewiru dzielnicowych ostrowskiej komendy, ustaliły i zatrzymały motocyklistę, który okazał się notorycznym złodziejem. Mężczyzna usłyszał w sumie 10 zarzutów, z których 7 to wykroczenia, polegające na kradzieży paliwa.


Od początku lipca tego roku do ostrowskiej komendy zaczęły spływać zawiadomienia z miejscowych stacji paliw, o kradzieżach benzyny dokonywanych przez motocyklistę. Sprawy kradzieży trafiły do policjantek - dzielnicowych, które ustaliły, że złodziej jeździ motocyklem marki Suzuki. Sprawca co kilka dni tankował za około 100 złotych paliwo na różnych stacjach, po czym nie płacąc odjeżdżał.

 

W trakcie wykonywanych czynności policjantki ustaliły, że sprawcą kradzieży paliwa jest 22-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyźnie postawiono zarzuty w siedmiu sprawach dotyczących kradzieży paliwa. Ponadto dzielnicowe ustaliły, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a jego Suzuki nie ma ważnych badań technicznych i opłaconej obowiązkowej składki ubezpieczeniowej w zakresie OC. W związku z tymi wykroczeniami, usłyszał kolejne trzy zarzuty.

 

Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń, za co może mu grozić do 30 dni aresztu i 5 tysięcy złotych grzywny.

 

Sprawy związane z wykroczeniami nie należą do spraw tzw. medialnych. Zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, kradzieże sklepowe, zaśmiecanie i wiele innych, są jednak niemniej uciążliwe dla społeczeństwa od przestępstw. Powyższy przykład pokazuje, że policjanci ostrowskiej komendy z jednakowym zaangażowaniem podchodzą do wykrywalności sprawców zarówno tych najcięższych gatunkowo przestępstw, jak i pospolitych wykroczeń.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)