1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Piaskowanie na ścianie

Piaskowanie na ścianie

06/08/2013 13:53  |  Hubert Błaszczyk
Piaskowanie na ścianie

Precyzyjnie, cegła po cegle wypiaskowane zostały już ściany budynku Zespołu Szkól Specjalnych w Ostrowie. O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że renowacją objęto ponad 770 m kwadratowych zabytkowego muru. To niemal tyle samo co dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki.

 

W finałową fazę wkraczają prace przy modernizacji ZSS. Od kilku miesięcy placówka dysponuje już wymienioną stolarką okienną, a obecnie trwają prace m.in. związane z wymianą centralnego ogrzewania.

 

- Z wielu powodów remont tej szkoły jest dla nas ważny. Przystępując do prac postanowiliśmy, żeby z jednej strony wprowadzić ułatwienia szczególnie dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Z drugiej strony czynimy wszystko, żeby wpisanemu do rejestru zabytków budynkowi przywrócić dawny blask. Na zmianach zyska nie tylko społeczność szkolna, ale także wizerunek tej części miasta – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

 

Kierując się pierwowzorem architektonicznym w zamurowanych dotąd otworach odtworzono atrapy okien. Przywrócono także główne wejście od strony ulicy budując schody wraz z podjazdem dla wózków.

 

Z pracą stomatologa porównywane jest piaskowanie, uzupełnianie brakujących cegieł i wreszcie spoinowanie całego budynku. Ten zakres wymaga szczególnej precyzji i cierpliwości. Dzięki temu szkoła zyska jednak zupełnie nową szatę.

 

– Cieszymy się ze wszystkiego, ale dla nas i dla naszych podopiecznych ważne jest to, że w szkole pojawi się wreszcie winda. To było spore utrudnienie dla rodziców i dzieci poruszających się na wózkach. Teraz szkoła będzie w pełni dostępna dla wszystkich – powiedziała Beata Serbakowska dyrektor ZSS.

 

Całość inwestycji kosztuje ok. milion złotych i pochodzi z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

 

W Zespole Szkół Specjalnych uczy się 278 uczniów, z czego kilkunastu na wózkach. Właściwą opieką i nauką zajmuje się 71 nauczycieli.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Piaskowanie na ścianie
    2 zdjęć Piaskowanie na ścianie
    +