1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Budowa obwodnicy ruszy już w przyszłym roku?

Budowa obwodnicy ruszy już w przyszłym roku?

06/08/2013 13:27
Budowa obwodnicy ruszy już w przyszłym roku?
fot. Biuro Prasowe UM

Wiele wskazuje na to, że budowa wyczekiwanego drugiego etapu obwodnicy Ostrowa ma szanse rozpocząć się już w przyszłym roku! Wszystko to za sprawą opublikowamego projektu załącznika nr 6 do uchwały Rady Ministrów, ustanawiającej Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015, który Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej skierowało do konsultacji społecznych.


Załącznik zawiera obwodnice 11 miast, w tym Ostrowa Wielkopolskiego, na które GDDKiA mogłaby ogłosić przetargi jeszcze w bieżącym roku, co umożliwiłoby rozpoczęcie ich realizacji już w roku 2014. Ostrów znalazł się wśród 10 innych miast, takich jak Brodnica, Jarocin, Inowrocław, Wieluń, Olsztyn czy Kłodzko.


Budowa brakującego fragmentu obwodnicy w ciągu Drogi Krajowej nr 11 o długości 13,8 km zostałaby ukończona w roku 2015. Środki na jego budowę mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz refundacji z budżetu UE. Mają się one mieścić w przyjętym w 2011 roku limicie wydatków na nowe drogi wynoszącym 82,8 mld złotych.


Przypomnijmy, że jak do tej pory kosztem 300 milionów zł powstał jedynie pierwszy etap obwodnicy, który w żadnej mierze nie rozwiązał problemów komunikacyjnych naszego miasta. Wcześniej, mimo budowy przez Miasto Ostrów ulicy Wylotowej mającej być pierwszym zajazdem z II etapu obwodnicy oraz posiadania niezbędnych projektów oraz zezwoleń inwestycja nie doszła do skutku.

Źródło: http://pkd.org.pl