1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Marek Nowicki: Calisia powinna stracić więcej niż dwie bramki w tym meczu

Marek Nowicki: Calisia powinna stracić więcej niż dwie bramki w tym meczu

04/08/2013 00:42  |  Hubert Błaszczyk
Marek Nowicki: Calisia powinna stracić więcej niż dwie bramki w tym meczu

Ostrovia 1909 Ostrów po dwóch spotkaniach niespodziewanie plasuje się w górnej połówce ligowej tabeli. Podopieczni Marka Nowickiego po remisie z Bytovią Bytów wygrali w sobotę w Kaliszu, odnosząc premierowe zwycięstwo na drugoligowych boiskach. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której trener ostrowian przyznał, że jego drużyna powinna w Kaliszu strzelić więcej bramek. 

 

Marek Nowicki (trener Ostrovia 1909):
Szybko stracona bramka trochę zachwiała naszą koncepcję. Chcieliśmy grać piłką w środku pola, a od razu musieliśmy przejść do ataku pozycyjnego. Po doprowadzeniu do remisu może nie dominowaliśmy, ale nasza przewaga była widoczna. Stwarzaliśmy sobie sytuacje w pierwszej i drugiej połowie. Nie jestem zadowolony z naszej skuteczności w ataku. Calisia powinna stracić więcej niż dwie bramki w tym meczu. Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa.


Piotr Zajączkowski (Calisia Kalisz):
Spotkanie rozpoczęło się dobrze z naszej strony. Następnie mieliśmy kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku.Zbyt łagodnie potraktowaliśmy przeciwnika. Pozwoliliśmy na zdobycie dwóch bramek zawodnikowi, który przecież niema zbyt dobrych warunków. Nie chciałbym usprawiedliwiać drużyny, ale każdy dobrze wie, że jeszcze kilka tygodni tego zespołu miało nie być. Został zbudowany tuż przed rozgrywkami. Porażka boli, ale nie załamujemy rąk. Czas będzie pracował na naszą korzyść.

Wypowiedzi za ostrovia1909.pl