1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Kradł w Ostrowie, sprzedawał w Kaliszu

Kradł w Ostrowie, sprzedawał w Kaliszu

01/08/2013 18:23  |  Hubert Błaszczyk
Kradł w Ostrowie, sprzedawał w Kaliszu

11 zarzutów kradzieży, usłyszał 29-letni mężczyzna, którego zatrzymali ostrowscy kryminalni. Złodziej działał na terenie Ostrowa Wielkopolskiego od kwietnia tego roku, a kradzione rzeczy sprzedawał na targu w Kaliszu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Kalisza, a do Ostrowa Wielkopolskiego przyjeżdżał na „gościnne występy". Początkowo kradł w sklepach drobne rzeczy jak spodnie, koszulki i bluzy. W końcu postanowił, że jego łupem będą wartościowe rowery.

 

Od czerwca tego roku ostrowska policja otrzymywała zgłoszenia o kradzieżach rowerów, których wartość sięgała nawet ponad 2 tysiące złotych. Złodziej działał na terenie całego miasta i pozostawał nieuchwytny. Nad sprawą cały czas pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Zebrane przez nich informacje i dowody pozwoliły ostatecznie na zatrzymanie 29-letniego kaliszanina.

 

Mężczyźnie przedstawiono w sumie 11 zarzutów dotyczących kradzieży. Sześć z nich z uwagi na wartość skradzionego mienia, to czyny przestępcze. 29-latek przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów, a skradzione mienie sprzedawał na targowisku w Kaliszu. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim