1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Waldemar Walkusz: Ostrovia pokazała się z bardzo dobrej strony

Waldemar Walkusz: Ostrovia pokazała się z bardzo dobrej strony

28/07/2013 23:24  |  Hubert Błaszczyk
Waldemar Walkusz: Ostrovia pokazała się z bardzo dobrej strony
fot. SKI

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski sobotnim pojedynkiem z Drutex Bytovią Bytów zainaugurowała drugoligowe rozgrywki. Ostrowianie po dobrym meczu zremisowali 1:1 z faworyzowanym rywalem. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której trener przyjezdnych wypowiadał się o zawodnikach Ostrovii w samych superlatywach. 

 

Waldemar Walkusz (trener Drutex Bytovii Bytów):
Na wstępie chciałbym podziękować za ciepłe przyjęcie naszej drużyny w Ostrowie. Spotkałem bardzo miłych ludzi. Ostrovii chciałbym pogratulować awansu do drugiej ligi. Remis biorąc pod uwagę to co się działo na boisku oddaje przebieg spotkania. Zabrakło nam konsekwentnej gry do przerwy. Spodziewałem się, że gospodarze podejdą do meczu trochę przestraszeni bo był to ich pierwszy mecz. Po zdobyciu pierwszej bramki nie potrafiliśmy szybko dobić rywala i ustawić sobie mecz. W drugiej połowie rzut karny był trochę kontrowersyjną sytuacją. Po wyrównaniu kilka sytuacji stworzyli gospodarze, my też mieliśmy sytuacje sam na sam. Ostrovia pokazała się z bardzo dobrej strony, grała ambitnie. Jeśli jest ambicja i zaangażowanie to myślę, że ta drużyna nazbiera sporo punktów. Gratuluję gospodarzom postawy w tym meczu.


Marek Nowicki (trener Ostrovii 1909):
Dziękuję trenerowi Bytovii za ciepłe słowa, za ocenę gry naszego zespołu. Obawialiśmy się tego spotkania, bo przyjechała do nas drużyna, która w poprzednim sezonie dopiero na kilka tygodni przed zakończeniem ligi straciła szanse na awans do pierwszej ligi. Po wzmocnieniach, które dokonano w Bytowie myśleliśmy, że będziemy zmuszeni grać częściej na swojej połowie. Moi zawodnicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Do przerwy mogliśmy stracić jeszcze jedną bramkę, ale w drugiej połowie zdecydowanie prezentowaliśmy się lepiej na boisku. Wyprowadzaliśmy szybkie akcje, dwoma-trzema podaniami. To były akcje przygotowywane na ten mecz i cieszy mnie to, że potrafimy wykorzystać to nad czym pracowaliśmy na co dzień. Teraz po meczu mogę powiedzieć, że mogliśmy się pokusić o zwycięstwo. Końcówka spotkania to była nasza przewaga, przede wszystkim w sytuacjach bramkowych. Także statystyki ze spotkania przemawiają za nami. Chłopacy byli bardzo zaangażowani na boisku.

Wypowiedzi za ostrovia1909.pl

Fotorelacja