1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Wielokrotny włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Wielokrotny włamywacz wpadł na gorącym uczynku

15/07/2013 12:58  |  Hubert Błaszczyk
Wielokrotny włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Policjanci ostrowskiej „patrolówki" zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży dwóch butli z gazem technicznym. Jak się okazało mężczyzna miał na swoim koncie niejedno przestępstwo. Śledczy postawili zatrzymanemu w sumie 25 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży i włamań. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Policjanci patrolując ulice miasta, w miniony wtorek około 5:00 nad ranem, zauważyli mężczyznę wiozącego na taczce butle gazowe. Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego tłumaczył policjantom, że butle dostał od właściciela jednej z miejscowych firm i wiezie je właśnie na złom. Policjanci szybko zweryfikowali tą informację i zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało dokonał wcześniej kradzieży tych butli.

 

Sprawą zatrzymanego zajęli się ostrowscy kryminalni. Na podstawie zebranych materiałów ustalili, że nie było to jego jedyne przestępstwo. 24-latek od stycznia tego roku wielokrotnie włamywał się do działkowych altan na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, skąd kradł narzędzia, przewody elektryczne i sprzęt RTV. W jednym z miejscowych marketów dokonał kradzieży ubrań, a uciekając przed ochroną sklepu rozbił drzwi wejściowe. Śledczy ustalili także, że zatrzymany wynajął w jednym z hoteli pokój, lecz nie zapłacił za nocleg.

 

Mężczyzna był już notowany w policyjnych kartotekach m.in. za kradzieże. 24-latek usłyszał w sumie 25 zarzutów, z czego 19 to kradzieże z włamaniem. Pozostałe zarzuty dotyczą kradzieży, uszkodzenia mienia, oszustwa i posiadania narkotyków. Za dokonanie tych przestępstw grozi mu do 10 lat więzienia. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim